Connect with us

Oyun

Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık olan çıkış tarihi doğrulandı

Oyunun bir kez daha erteleneceği yönündeki söylentiler yalanlandı

the diner

Son ertelenmesiyle oyuncuları şoke eden Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık olan çıkış tarihi CD PROJEKT RED tarafından doğrulandı.

The Witcher 3’ün yapımcısı CD PROJEKT RED’in sonraki dev projesi olan Cyberpunk 2077, son ertelemesiyle kendisini bekleyen oyuncuları çok şaşırtmıştı. Daha önce iki kez ertelenmiş olan RPG-aksiyon oyunu, son olarak 19 Kasım’dan 10 Aralık’a ertelenince piyasalar da oyuncular da CD Projekt’e pek hoş bir gözle yaklaşmamıştı, öyle ki şirketin hisseleri %25’lik bir düşüş yaşamıştı.

Cyberpunk 2077’den yeni fragman: The Diner

Son ertelemenin üzerine oyuncuların aralarında bir erteleme daha geleceğine dair söylentiler yayılıyordu. Dedikodular öyle bir raddeye geldi ki oyunun geliştiricisinden bir kişi söylentilere son vermek için IGN’e bir açıklama yaptı. CD Projekt’ten bir temsilci, normalde şirket politikası olarak söylentilere cevap vermemelerine rağmen bu duruma karşı bir ifadede bulundu.

“Kural olarak söylentiler veya spekülasyonlar üzerine yorum yapmıyoruz. Fakat sadece bütün içeriklerimizi yeni çıkış tarihi olan 10 Aralık’ı yansıtmak için güncellemek için vakit ayırdığımızı onaylayabilirim.” 

Oyunun çıkış tarihinin son ertelenmesinin sebebi olarak mevcut konsollardaki performans düşüklüğü gösteriliyordu. Bakalım Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık olan çıkış tarihi yine ertelenerek oyuncuları şaşırtacak mı?

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun