Connect with us

Espor

DRX’in Mucize Koşusunu Gen.G Durduramadı! DRX FİNALDE

Sadece bir ay öncesinde Playinde olan DRX şu an Worlds 2022 finalinde gerçekten inanılmaz.

2022 LoL Dünya Şampiyonu DRX

Bu yılki League of Legends Dünya Şampiyonası’nda ortak bir tema varsa, o da mazlumlardan asla şüphe etmemek; özellikle de bu mazlumlar yeni metada kendilerini çok rahat hissettiklerinde.

Bu yılın Dünya Şampiyonası’nın sonlarına doğru bir başka güzel seride, DRX bir kez daha sihrini konuşturdu ve hüküm süren LCK şampiyonu Gen.G’yi alabora etti.

Aşılması gereken en büyük engel

Bu seriye girerken, DRX, normal 2022 LCK sezonunda takımlar arasında tek bir karşılaşmada Gen.G’yi alt edememişti.

Ve birçok taraftar, özellikle birinci oyunda mutlak hakimiyetten sonra, hüküm süren LCK şampiyonu Gen.G’den diğer maçlarda da benzer bir hakimiyet bekliyordu.

Ancak ikinci maçtan başlayarak, Mexico City’deki play-off aşamasından bu noktaya LCK’nın dördüncü seribaşı olarak gelen takımın, kendilerine karşı yığılmış ihtimallere rağmen, Worlds yarı finallerindeki serilerini kaybetmeye hazır olmadığı çok açık hale geldi.

Gen.G’ye karşı yılın ilk ve ikinci galibiyetlerinde takımına liderlik eden Zeka, olağanüstü oynanışı ve en deneyimli orta koridor oyuncularını bile geçme yeteneği DRX için çok önemliydi.

Ahri ve Akalisi ile Zeka, ikinci ve üçüncü oyunlarda çok etkili oldu ve Chovy’nin bir fırsat bulmasını bile engelledi.

Ruler, DRX’i engellemek için elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen, eski dünya şampiyonu ADC’nin yapabileceği çok az şey vardı ve play-in’lere zar zor kalan takım Worlds finallerine yükseldi.

Play-in’lerden finallere

Bu , LCK’den iki takımın 2017’den bu yana ilk kez bir Dünya finaline çıkması olacak , Samsung Galaxy önceki yılın finallerinden bir rövanşta SKT T1’i süpürerek herkesi şok etti ve arka arkaya dördüncü olabilecek bir Worlds şampiyonluğunu sona erdirmişti.

Yine de birçok kişi Gen.G’nin bugünkü seriden galip çıkmasını ve böylece bu yıl üçüncü kez final maçında T1 ile karşılaşmasını beklerken, bunun yerine LCK’nin dördüncü takımı finalde olacak.

Takım şimdi, uluslararası turnuva tarihinde play-in aşamasından Dünya finallerine giden ilk takım olarak kendini gösteriyor.

Daha geçen hafta, takımın ADC’si Deft nihayet yedi yıl sonra Worlds’ün çeyrek finallerini geçmeyi kutladı. Şimdi, yaklaşık on yıllık kariyerine bir ödül daha eklemek istiyorsa, ADC ile aynı yıl LCK’da çıkış yapan Faker’ı geçmesi gerekecek.

Bu Cumartesi 2022 Worlds Şampiyonası finallerinde DRX veya T1 galip gelsin , DRX oyuncuları her iki şekilde de tarihi koşularına gururla bakabilirler.

Maçları buradan izleyebilirsiniz.

PUBG Mobile Galata Kulesi güncellemesi için bir de Çakal ve Reckol’dan şarkı geldi

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor