Connect with us

Oyun

Electronic Arts, geçtiğimiz üç ayda bir buçuk milyar dolar gelir elde etti

Yıl sonu toplam gelir beklentisi 6.85 milyar dolar olarak güncellendi

Electronic Arts

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Electronic Arts, 2022 yılı mali raporunun ilk üç ay rakamlarını açıkladı. Apex Legends, It Takes Two ve Mass Effect Legendary Edition’dan elde edilen gelirler beklentilerin bir hayli üzerine çıktı. Yayınlanan ilk çeyrek verilerine göre EA şirketinin toplam geliri geçen sene göre %6’lık bir artışla 1.55 milyar dolara yükseldi.

Finansal raporunu yayınlayan diğer tüm yayıncı şirketlerde de gözlemlendiği üzere siparişlerden elde edilen gelirler %4 oranında gerileyerek 1.34 milyar dolara düştü. Yılın ilk çeyreğindeki net kazanç ise 204 milyon dolar oldu.

Apex Legends dokuzuncu sezonun başlamasıyla birlikte oyun geçtiğimiz üç ayda haftalık ortalama 13 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı. It Takes Two ve Mass Effect Legendary Edition’ın gördüğü ilgi ise Electronic Arts’ın elini biraz rahatlattı. Şirket, mali yılın sonunda toplam gelir beklentisi 6.85 milyar dolar olarak güncelledi.

Electronic Arts CEO’su Andrew Wilson:

”Yüz milyonlarca oyuncuyu bir araya getirmeye devam eden ve inanılmaz deneyimler sunan ekiplerimizle mali yıla çok güçlü bir başlangıç ​​yaptık. Yeni tanıtımlarımız, öne çıkan oyunlarımız ve canlı hizmetlerimizin tümü için olağanüstü bir çeyrek geçirdik.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun