Connect with us

Video Konusu

En Çok Tanınan Esporcular

Espor sektöründe en fazla takipçisi olan isimleri merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise bu video tam size göre! Sizler için Facebook’da en fazla takipçiye sahip 5 esporcuyu listeledik. Gelin o listeye bir göz atalım.

Espor sektöründe en fazla takipçisi olan isimleri merak ediyor musunuz? Cevabınız evet ise bu video tam size göre! Sizler için Facebook’da en fazla takipçiye sahip 5 esporcuyu listeledik. Gelin o listeye bir göz atalım.

5- Dyrus

Listemizin 5. sırasında Dyrus isimli eski profesyonel League of Legends oyuncusu yer alıyor. Espor sahnesinde büyük isim yapmış olan Dyrus, TSM’in efsanelerinden biri. 3 seneden fazla bir süre TSM bünyesinde üst koridor rolünü üstlenen isim, ardından yine TSM bünyesinde yayıncı olarak devam etti. Yaklaşık 5 sene gibi bir zamanını TSM bünyesinde geçiren Dyrus, profesyonel oyunculuk zamanında birçok şampiyonluğa imza atmayı başardı. Bu büyük başarılar onun Facebook’da yaklaşık 512 bin takipçiye sahip olmasını sağladı. Böylesine büyük bir kitleye sahip olan Dyrus şu anda güncel olarak da yayınlarına devam ediyor.

4- Ocelote

Listemizin 4. sırasında Ocelote yer alıyor. Eski espor takipçilerinin yakından tanıdığı bu isim profesyonel oyunculuk kariyerinde birçok işe imza attı. League of Legends Avrupa sahnesinin üst sıralarında yer alan ocelote, profesyonel oyunculuk kariyerinde yaptığı başarılarla kendi markasını yarattı. Profesyonel oyunculukta ne kadar yetenekli olsa da yarım bıraktığı işleri kurduğu takım ile gerçekleştirdi. Profesyonel oyunculuğu kenara bırakan isim şuanda Avrupa’da büyük işlere imza atan G2 Esports takımının kurucusu. Güncel olarak da takımın yöneticiliğini yapan Ocelote, sadece Facebook üzerinden yaklaşık 530 bin kişiye hitap ediyor.

3- brTT

Listemizin üçüncü sırasında Brezilyalı brTT var. League of Legends sahnesinde espor kariyerine devam eden tecrübeli isim Brezilya’nın en değerli isimlerinden biri. Uzun süredir LoL sahnesinde kendini gösteren tecrübeli oyuncu şuanda güncel olarak Flamengo eSports forması giyiyor. League of Legends kariyerinde birçok kez uluslararası turnuvada Brezilyayı temsil etme fırsatı yakalayan ve Türkiye ekiplerine karşı birçok kez ter döken isim Türkleri iyi tanır. Böylesine bir kariyere sahip olan brTT’nin Facebook’da yaklaşık 675 bin takipçisi bulunuyor.

2- pashaBiceps

Listemizin ikinci sırasında CS: GO sahnesinin sevilen ismi pashaBiceps yer alıyor. Sosyal medyada takipçilerine gösterdiği yakınlık ile bir çok takipçiye sahip olan pashaBiceps aynı zamanda güncel olarak espor kariyerine devam ediyor. Virtus.Pro formasını terleten tecrübeli oyuncu kariyeri boyunca birçok büyük başarıya imza attı. Hünerlerini sadece CS: GO sahnesinde değil, yeşil sahalarda bile gösteren oyuncunun Facebook’da yaklaşık 825 bin takipçisi bulunuyor.

1- Faker

Listemizin ilk sırasında League of Legends efsanesi Faker yer alıyor. Kariyerine ilk başladığı andan beri SK Telecom T1 forması terleten oyuncu tam tamına 3 kez Dünya Şampiyonu olurken bir kez de ikinci oldu. Yıllardır Dünya’nın en iyi oyuncusu olma unvanını elinde bulunduran Faker aynı zamanda birçok turnuvada en değerli oyuncu seçildi. Performansında düşüşler yaşasa bile her seferinde kendini kanıtlamayı başaran ismin ulaştığı seviyeye henüz çıkmayı başaran bir oyuncu olmadı. Uzun süre boyunca onu LoL sahnesinde izleyeceğimizi düşünürsek, şanslı olduğumuzu belirtebiliriz. Dünya’nın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Faker’in Facebook’da tam tamına 1 milyon 440 bin takipçisi bulunuyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu