Connect with us

Espor

Erdinç İyikul: “Daha fazla uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmak istiyoruz”

#VALORANTChampions İstanbul’un sona ermesinin ardından Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Erdinç İyikul düşüncelerini paylaştı.

VALORANT Champions
Fotoğraf: Playerbros/Batuhan Demirbaş

Geride bıraktığımız 18 Eylül Pazar günü İstanbul’da VALORANT espor dünyasındaki yılın en büyük etkinliği VALORANT Champions İstanbul finalleri oynandı. Yılın en büyük espor etkinliklerinden birinin sona ermesinin ardından Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Playerbros’un canlı olarak takip ettiği etkinliğin büyük finalinde Kuzey Amerika bölgesinden OpTic Gaming ve Brezilyalı LOUD finalde kozlarını paylaştı. Beş maçlık seride rakibini 3-1’lik bir skor ile mağlup eden LOUD, hem 300 bin dolarlık para ödülünü hem de şampiyonluk unvanını kazanmıştı.

Erdinç İyikul: “Rüya gibi bir etkinliği geride bıraktık.”

VALORANT Chmapions İstanbul’un sona ermesinin ardından 19 Eylül Pazartesi günü Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Riot Games Türkiye Müdürü İyikul, rüya gibi bir etkinliği geride bıraktıklarını dile getirip şöyle devam etti:

“VALORANT Champions ülkemizde gerçekleştiren en büyük uluslararası final oldu. Yaklaşık 20 gün gerçekten üst düzey rekabetleri beraber yaşadık. İstanbul harika bir ev sahipliği yaptı. Türkiye’deki tüm oyuncularımıza sonsuz teşekkürler!”

Paylaştığı bir diğer Tweet’e “Daha fazla uluslararası etkinliğe ev sahipliği yapmak istiyoruz.” sözleri ile başlayan İyikul, “Umarım bu hayallerimiz de gelecekte gerçek olur. Loud’un şampiyonluğu da açıkçası beni çok motive etti. Umarım bir gün ülkemizden global bir şampiyon çıkarabiliriz.” diye konuştu.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Champions İstanbul’da kupanın sahibi LOUD oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor