Connect with us

Video Konusu

Espor Sahnesinin Hilecileri: coloN

Rekabet, rekabet, rekabet! Elektronik sporlar arenası başlı başına büyük bir rekabet sahası… Hal böyle olunca kolay yollardan başarı yakalamak isteyen oyuncular da oluyor. Peki bunlar arasında en ünlüsü kim? Bu soruya cevap olarak bir döneme adeta damgasını vuran coloN ismini söyleyebiliriz!

Danimarkalı oyuncu, 2012 yılında düzenlenen ülkeler arası Counter-Strike 1.6 turnuvasında gösterdiği performans ile büyük dikkat çekmişti. Online olarak gerçekleşen bu organizasyonda, ülkesinin Norveç ile oynadığı karşılaşma bu oyuncu için bir dönem noktasıydı. Çünkü oyuncu, bu karşılaşmada rakiplerinin yerini hiçbir ses vermediği pozisyonlarda dahi bilebiliyor, silahını rakiplerinin çıkacağı yerlere doğrultuyordu. O dönem epey konuşulan bu durumun ardından organizasyon yönetimi, yayınlanan demoları kanıt olarak gösterip Danimarkalı oyuncuya bir yıllık cezayı uygun gördü. İşin resmi boyutu böyle ilerlerken internet geyikleri de yepyeni bir hal almıştı. Türkiye’de de büyük tartışma konusu olan bu oyuncu, “Nette coloN, LAN’da baloN” söylemleriyle anılmıştı.

Nette coloN, LAN’da baloN!

Bu skandalla adı anılan coloN’un işi bu saatten sonra kolay değil. Online olarak gerçekleştirilen her organizasyon, oyuncunun itibarı açısından büyük sıkıntı oluyordu ve formasını giydiği Xapso takımı dikkatle takip ediliyordu. Kısa bir süre sonra Xapso’da da işler iyi gitmeyince organizasyon dağıldı ve böylece Danimarkalı oyuncu da kendine yeni bir takım bulma uğraşına girmiş oldu. Eski takımından arkadaşlarıyla birlikte Wikipediots çatısı altına giren coloN, bu tarihten itibaren yavaş yavaş eleştiri oklarının dışına çıkmaya başladı. Şimdilerde CS: GO sahnesinde de boy gösteren oyuncu, konusu her açıldığında bir döneme damgasını vuran “Nette coloN, LAN’da baloN” sözleriyle anılmaya devam ediyor.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu