Connect with us

Espor

Eternal Fire CEO’su Güven: “Her olayda federasyonu linçlemeyi bırakın”

Eternal Fire CEO’su Güven: “Her olayda federasyonu linçlemeyi bırakın”

Eternal Fire CEO'su Güven: "Her olayda federasyonu linçlemeyi bırakın"

Popüler canlı yayın platformlarından ilk olarak Kick daha sonra ise Twitch ülkemizde Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararları sonrasında erişime engellenmişti. İnternet dünyasının gündemine bomba gibi düşen olay sonrasında dikkat çeken bir açıklama Eternal Fire CEO’su Furkan Güven tarafından geldi.

X(Eski Twitter) platformu üzerinde Marbl9s isimli Counter Strike içerik üreticisinin, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Kick ve Twitch hakkında aldığı erişim engeli kararları hakkında Türkiye Espor Federasyonu(TESFED)’nu ve Başkan Alper Afşin Özdemir’i eleştirmesi üzerine Eternal Fire CEO’su Furkan Güven konu hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Eternal Fire CEO’su Güven: “Arkadaşlar bunun Federasyon ve Alper Bey ile alakası yok”

Kişisel X hesabı üzerindeki paylaşımına “Arkadaşlar bunun Federasyon ve Alper Beyle alakası yok. Tamamen onun alanının dışında oluşan bir durum bu. Her olayda federasyonu linçlemeyi bırakın.” ifadeleri ile başlayan Güven, federasyonun daha yeni bağımsız olduğunu ve yapmaya çalıştıklarını kendisinin bildiğini, yakın zamanda herkesin bileceğini söyledi.

Federasyon Başkanı Özdemir’in daha önce kendi alanı olmamasına rağmen HLTV için de uğraş verdiğini belirten Güven, şöyle devam etti:

“Şimdi de durumdan haberdar ve bu durum ile ilgili de nasıl toparlayabiliriz diye bir çaba gösteriyor. Lütfen biraz daha dikkatli davranın. Her eleştiriye okey ama bu kadar da yapmayın. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz ve aynı taraftayız. Önemli olan sektörün gelişmesi ve gelişmesi için çaba sarf ediliyor olması. Hangi oyun olduğu ya da hangi konu olduğu önemli değil.”

Güven’in yorumuna cevap verdiği içerik üreticisi ise daha sonradan verdiği cevapta paylaşımını sildiğini, tek dertlerinin topluluk olduğunu ve tek ulaşabilecekleri insanın Özdemir olduğunu dile getirirken, “Biraz yüklenmiş gibi olduk ama elimizde olan ve başarılı giden şeyi kaybetme korkusu sardı içimizi. Eğer kalp kırıp yanlış yaptıysak affola.” dedi.

Sizler son olaylar hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce TESFED olaya dahil olacak mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor