Connect with us

Espor

Fenerbahçe Espor, üst üste ikinci kez Türkiye Espor Basketbol Ligi şampiyonu oldu

Türkiye Espor Basketbol Ligi büyük finalinde Fenerbahçe Espor ile Regnum Carya Esports karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe Espor, üst üste ikinci kez Türkiye Espor Basketbol Ligi şampiyonu oldu

Regnum Carya Esports, Galatasaray Espor, fastPay Wildcats, Trabzonspor, Fenerbahçe Espor ve Beşiktaş Esports’un mücadele ettiği Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde büyük final, 17 Nisan Pazar gününün akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

Saat 22.30 sularında başlayan büyük finalde, yarı finalde Trabzonspor’u mağlup eden Fenerbahçe Espor ile Galatasaray Espor’u mağlup eden Regnum Carya Esports karşı karşıya gelip, kozlarını paylaştı.

Fenerbahçe Espor üst üste ikinci kez TEBL şampiyonu

Üç maçlık bir seri üzerinden oynanan final karşılaşmalarının ilkinde 67 – 62’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak önde başlayan Fenerbahçe’ye ikinci karşılaşmada Regnum Carya Esports, 61-57’lik bir skor ile kazanarak dur dedi. Üç maçlık serinin karar karşılaşmasında ise Fenerbahçe tarafı işini şansa bırakmadı ve 53 – 35’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak seride durumu 2-1’e getirdi ve şampiyonluğa ulaştı.

Takımın şampiyonluğa ulaşmasının ardından resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda “Final maçında Regnum Carya Esports’u 2-1 mağlup ederek TEBL’de üst üste ikinci, NBA2K tarihimizin 26. şampiyonluğunu kazanıyoruz. Tebrikler takım!” sözlerine yer verilirken, Fenerbahçe Espor VALORANT takım menajeri Alp Eren Gül ise “Daha iyisi yok! Helal beyler” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Temsilcimiz Closer’ın takımı 100 Thieves LCS 2022 Bahar Mevsimi’nde finale yükseldi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor