Connect with us

Espor

Fenerbahçe Esports, VRL Türkiye: Birlik 2. Split’e yükseldi

VRL Türkiye: Birlik 2. Split’e çıkma hakkı kazanan ilk takım Fenerbahçe Esports oldu.

Fenerbahçe Esports, VRL Türkiye: Birlik 2. Split’e yükseldi

30 Nisan Cumartesi günü 18.30’da start alan VRL Türkiye: Birlik 2. Split kapalı elemeleri üst grup finalleri karşılaşmasında Fenerbahçe Esports ile Galakticos, kozlarını beş maçlık bir seri üzerinden paylaşmak için bir araya geldi.

Serinin Bind haritasında oynanan ilk karşılaşmasına önde başlayan Galakticos, ilk yarıda rakibine sadece 1 tur kaybetti. Tarafların değişmesi ile birlikte seride durum da değişti ve Fenerbahçe sadece 1 tur kaybederek karşılaşmada durumu eşitleyerek uzatmalara götürdü. Uzatmalarda karşılıklı alınan turların ardından Fenerbahçe 19-17’lik bir skor ile serinin ilk maçını kazandı.

İkinci karşılaşma için seçilen Breeze haritasına önde başlayan Galakticos ilk yarıyı önde kapatsa da, ikinci yarıda rakibine oldukça fazla tur kaybetti. Galakticos bu sefer rakibinin durumu eşitleyip uzatmalara götürmesine izin vermeden 13-11’lik bir skor ile seride durumu 1-1’e getirdi.

Üçüncü karşılaşmada Galakticos oyunu tamamen kontrol altına aldı. Rakibine sadece 3 tur kaybeden takım, 13-3’lük bir skor ile seride durumu 2-1’e getirdi. Rakibinin bir karşılaşma daha kazanarak oyunu bitirmesine izin vermeyen Fenerbahçe Esports, Haven haritasında 13-5’lik bir skor ile beş maçlık seride durumu 2-2’ye getirerek son karşılaşmaya götürdü.

VRL Türkiye: Birlik 2. Split’in yeni ismi: Fenerbahçe Esports

Serinin beşinci ve son karşılaşmasına geriden gelen Fenerbahçe ekibi damgasını vurdu. Sarı lacivertli takım ilk yarıda 9, ikinci yarıda ise 4 tur kazanarak 13-5’lik bir skor ile hem maçta hem de seride galibiyete ulaştı.

VALORANT Regional Leagues Türkiye: Birlik 2. Split kapalı elemeleri üst grup finallerinde 3-2’lik bir skor ile seride geriden gelerek galibiyete ulaşan Fenerbahçe Esports, VRL Türkiye: Birlik 2. Split ligine katılmaya hak kazanacak iki takımdan biri oldu.

Üst grup finallerinde mağlup olan Galakticos ise 1 Mayıs Pazar günü IF Parla Esports ile alt grup finallerinde, ikinci ve son bilet için mücadele edecek.


İlginizi Çekebilir:

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor