Connect with us

VALORANT

Türk VALORANT ajanı Fade seslendirme kadrosu ile tanışın!

Fade’in seslendirme kadrosuna göz atıyoruz.

Türk VALORANT ajanı Fade seslendirme kadrosu ile tanışın!

Son yılların en popüler FPS oyunlarından VALORANT’a Türk bir ajan geleceği haberi herkesi heyecanlandırmıştı. Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tüm detayları tanıtılan ve bazı ülkelerde kullanıma açılan Türk VALORANT ajanı Fade, pek çok soruyu da beraberinde getirdi. Yetenekleri ve görsel detayları haricinde merak edilen bir diğer konu ajanın seslendirme kadrosu oldu. Biz de bu yazıda sizler ile “Fade seslendiren kim” sorusu ile başlayıp Fade seslendirme kadrosu ile ilgili detayları paylaşıyor olacağız.

24 Nisan Pazar günü tanıtılan ajan, detayları 27 Nisan Çarşamba günü paylaşılan VALORANT 4.08 Yama Notları ile birlikte oyuna eklendi. Oyunun 19. ajanı olma unvanına sahip Fade, Öncü rolündeki bir karakter. Ajan, Riot Games tarafından şöyle tanımlanıyor: “Türk kelle avcısı Fade, düşmanların sırlarını gasp etmek için saf kâbus gücünü kullanır. Korkuyla uyum içinde çalışarak hedeflerini avlar ve hedeflerinin işini bitirmeden önce en büyük korkularını açığa çıkarır.”

Türk VALORANT ajanı Fade seslendirme kadrosu

Özellikle Türk VALORANT oyuncularını heyecanlandıran Fade, iki farklı seslendirme versiyonuna sahip. Oyunun İngilizce versiyonunda seslendirmeyi Selin Çuhadaroğlu yaparken, oyunun Türkçe versiyonunda ise sesi ile ajanı İlayda Alişan hayata geçirmiş durumda.

Selin Çuhadaroğlu

1998 yılında dünyaya geldiği bilinen Selin Çuhadaroğlu, Fade’in İngilizce versiyonunu seslendiren oyuncu, kariyerinde daha önce televizyon dizileri ve kısa filmlerde yer aldı. IMDB’de yer alan bilgilere göre kariyerinde daha önce Further Instructions ve Further Instructions gibi uzun metraj filmlerde rol alan Çuhadaroğlu, 2021 yılında Akıncı isimli dizide yer alması ile Türkiye’deki popülerliği arttı.

Instagram hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Selin Çuhadaroğlu, duygu ve düşüncelerini “Yeni Ajan Fade’le tanışın! VALORANT’daki ilk Türk Ajanına ses vermek ve oyuna Türk kültürünü getirmekte bir rolüm olduğu için çok heyecanlıyım. Benim için inanılmaz bir deneyim oldu. Tüm VALORANT ve Riot Games ekibine teşekkür ederim!” sözleri ile paylaştı.

İlayda Alişan

VALORANT’ın Türkçe sesi olan İlayda Alişan ise internette yer alan bilgilere göre 1996 yılında dünyaya geldi. 2011 yılından beri oyunculuk yapan İlayda Alişan, daha önce Çukur, Masumiyet, Hakan: Muhafız, Kırmızı Oda ve daha birçok yapımda rol alma şansı yakaladı.

Helin Şentürk (Müzik)

Yeni VALORANT ajanı Fade için özel olarak hazırlanan şarkıda ise Avusturya’da yaşan Türk müzisyen Helin Şentürk ile ARB4 imzası yer alıyor. Şarkının yayınlanmasının ardından yaptığı paylaşımda Şentürk, düşüncelerini şu cümleler ile paylaştı:

“Sevginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz. FADE’i seviyoruz ve umarız siz de bizim kadar heyecanlısınızdır. Yeni Türk karakter için şarkı söylemek ve VALORANT @valoranttr evrenine katılmak bir rüyanın gerçekleşmesi!”

Sizler yeni VALORANT ajanı Fade seslendirme kadrosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

Türk VALORANT ajanı Fade’deki tartışmalı değişim hakkında açıklama geldi

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT