Connect with us

Espor

Fnatic, Andrey “BraveAF” Gorchakov’u takımdan uzaklaştırdı

Rusya’nın Ukrayna işgaline destek verdiği ortaya çıkan ”BraveAF” takımdan atıldı

Fnatic, Andrey “BraveAF” Gorchakov'u takımdan uzaklaştırdı

Avrupa merkezli popüler espor organizasyonu Fnatic, Valorant takımının 26 yaşındaki oyuncusu Andrey “BraveAF” Gorchakov‘u profesyonel maçlardan men ettiğini duyurdu. Rusya’nın devam eden Ukrayna işgaline destek verdiği yönünde mesajları ortaya çıkan ”BraveAF” takımdan atıldı. Sızdırılan ve tercüme edilen mesajlardan anlaşıldığı kadarıyla profesyonel oyuncu Batı dünyasının SSCB’nin çöküşüne sebep olduğunu, şimdi ise Rusya’nın çökmesini istediğini belirtti. Ukrayna’daki savaşın aslında tam anlamıyla bir savaş olmadığı ve sivillerle bir alakası olmadığını da dile getiren Rus oyuncunun Fnatic ile olan ilişiği kesildi.

Fnatic tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Valorant takımımızdan Andrey “BraveAF” Gorchakov adlı oyuncu ile alakalı son günlerde devam eden durumun farkındayız. Biz bir soruşturma başlatırken Gorchakov Fnatic bünyesinde profesyonel maçlardan uzaklaştırılacak. Önümüzdeki günlerde Valorant kadromuzla ilgili yeni haberlerimiz olacak.”

BraveAF dün Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile kendisi hakkında ortaya çıkan iddialara yanıt verdi. Sızdırılan ekran görüntülerin kendisi ve bir Ukrayna asıllı kız ile yaptığı yazışma üzerinden alındığını belirten BraveAF, durum hakkında fazla bilgisi olmadığı bir dönemde ilk izlenimlerini ve hislerini aktardığını söyledi. Rus asıllı oyuncu ayrıca mesajlardan kimsenin ölmesini istemediğinin ve işgalin hemen bitmesini dilediğinin anlaşılabileceğini belirtti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor