Connect with us

LoL

Fnatic League of Legends takımının yeni koçu YamatoCannon olabilir!

.@YamatoMebdi LEC’ye dönmeye hazırlanıyor!

yamatocannon

Geçtiğimiz sezon LCK‘de koçluk yapan tecrübeli isim YamatoCannon, tekrardan LEC‘ye dönmeye hazırlanıyor!

Espor yazarlarından Jacob Wolf‘un haberine göre tecrübeli koç önümüzdeki sezon Fnatic‘in başına geçecek. Fnatic bu yıl eski profesyonel destek oyuncusu Mithy‘nin koçluğunda Dünya Şampiyonası‘nda çeyrek final görme başarına erişmişti.

“Kaynaklar: Fnatic, 2021 sezonu öncesinde Avrupa’da koçluğa dönüşünü kutlayarak yeni ana koç olarak Yamato ile sözleşme imzalayacak.

2020 yılında YamatoCannon, Kore takımlarından SANDBOX Gaming’e ana koç olarak giderek Kore’ye giden ilk Batılı koç olma ünvanını kazanmıştı.”

“Peki Mithy’ye ne olacak? Henüz gelecekte ne yapacağı kesin değil fakat etrafta dolanan bir senaryo var.

Eğer G2 Esports ve Cloud9 Perkz konusunda bir anlaşmaya varırsa Mithy de onunla birlikte Cloud9’a yardımcı koç olarak gidecek. Böylece Perkz, Mithy ve Zven yeniden birleşmiş olacaklar.”

Eğer bu hamle gerçekleşirse YamatoCannon LEC’ye sağlam bir geri dönüş yapmış olacak. Bir ilke imza atarak Kore’ye ilk giden Batılı koç ünvanını kazanan Yamato, Fnatic’e de çok şey katacaktır. Her ne kadar LCK’de istediği başarıyı yakalayamamış da olsa bu çok iyi bir koç olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Öyle ki Kore’ye gitme başarısı gösteren tek Batılı koç kendisi!

woxic ve arkadaşları, ilk maçlarında beklentinin altında kaldı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL