Connect with us

Fortnite

Fortnite bağımlılık yapabilir uyarısını oyuna ekliyor

Kararın uygulanacağı ilk ülke Çin olacak

Fortnite bağımlılık

Epic Games Çin’de ”Fortnite bağımlılık yapabilir” minvalinde bir uyarıyı oyuna eklemeye hazırlanıyor. Uyarıyla birlikte bazı önlemler de yolda.

Fortnite Chapter 2 Sezon 2’nin ilk yaması ile birlikte oyuna eklenen dosyalar içerisinde veri madencileri dikkate değer bazı bilgilere ulaştı. Ulaşılan bilgiler arasında Fortnite‘ın bağımlılık yapabileceğine dair bir uyarı göze çarpıyor. Buna göre oyun başında 3 saatten fazla geçiren oyuncular yakın zamanda yasal bir uyarı alabilir.

Oyuncular bu uyarıya rağmen oyunun başında bulunmaya devam ettikleri taktirde ise kazandıkları XP puanları yarı yarıya azaltılacak. ”3 saat boyunca çevrimiçi oldunuz. Oyun içi XP kazanımı şu andan itibaren yüzde 50 oranında azalacak ve görev ilerlemeleri devre dışı bırakılacak. Kendi sağlığınız için lütfen oturumu kapatın ve biraz dinlenin” şeklindeki uyarı mesajı oyuncunun 5 saat çevrimdışı olmasının ardından kaybolacak.

Son güncellemeden bu bilgileri sızdıran veri madencisinin belirttiği üzere bu uyarı ve önlemler şimdilik yalnızca Çin’deki oyuncular için geçerli olacak.

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Fortnite