Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix 2022 LPL Bahar Mevsimi kadrosunu duyurdu

FunPlus Phoenix kadroda yalnızca Lwx’i tuttu

FunPlus Phoenix 2022 LPL Bahar Mevsimi kadrosunu duyurdu

Çin ligi LPL ekiplerinden FunPlus Phoenix, önümüzdeki mevsim ligde mücadele edecek kadrosunu duyurdu. Takımdan Nuguri, Tian, Doinb ve Crisp‘in ayrılmasından sonra tamamen yeniden yapılanmaya giden FPX ekibi yalnızca nişancı Lwx’i elinde tutabildi. Orta koridorda Doinb’nin bıraktığı boşluğu LCK takımlarından Nongshim RedForce’un 21 yaşındaki oyuncusu Gori ile doldurdu.

Destek pozisyonunda geçtiğimiz mevsim Rare Atom’da gösterdiği performansla ligin en iyi destek oyuncuları arasına giren çaylak Hang görev yapacak. Genç oyuncunun yedeği olarak ise RNG’nin akademi takımından Lele kadroya dahil edildi. Üst koridorda Nuguri transferinden beklediği verimi alamayan FunPlus Phoenix, 19 yaşındaki bir diğer çaylak xiaolaohu‘ya şans tanıyacak.

FunPlus Phoenix 2022 LPL Bahar Mevsimi kadrosu

  • Üst koridor: xiaolaohu
  • Orman: Beinchuan
  • Orta koridor: Gori
  • Alt koridor: jiang & Lwx
  • Destek: Hang & Lele

https://twitter.com/FPX_Esports/status/1472171292342112257

2021 Dünya Şampiyonası’nda yaşanan büyük hayal kırıklığının ardından FunPlus Phoenix’in aynı beşli ile yola devam etmeyeceği zaten biliniyordu. Turnuvanın favorilerinden biri olarak gösterilirken gruplardan dahi çıkamayan FPX, LPL 2021 Yaz Mevsimi’nde normal sezonu domine etmiş fakat büyük finalde Edward Gaming’e yenilerek şampiyonluğu kaptırmıştı. Yeniden yapılanma döneminde Lwx hariç tamamen genç oyunculara yönelen FPX ekibi Hang, xiaolaohu ve Beichuan gibi gelecek vadeden yeteneklere şans verecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor