Connect with us

Espor

FunPlus Phoenix orta koridor oyuncusu Gori’yi kadrosuna kattı

Doinb’nin ayrılmasından sonra FPX tarafından ilk hamle geldi

FunPlus Phoenix orta koridor oyuncusu Gori'yi kadrosuna kattı

LPL 2021 Yaz Mevsimi’nde finale kadar ilerleyip Edward Gaming‘e mağlup olarak kupaya çok yaklaşan FunPlus Phoenix, Doinb‘nin takımdan ayrılmasından sonraki ilk hamlesini gerçekleştirdi. LCK takımlarından Nongshim RedForce ile yollarını ayıran 21 yaşındaki orta koridor oyuncusu Gori, FPX’e transfer oldu. Takımının LCK 2021 Yaz Mevsimi’nde gösterdiği performansın önemli paydaşlarından biri olan Gori, yeni sezonda şansını Çin bölgesinde deneyecek.

Nongshim RedForce transfer döneminin en hareketli takımı

Geçtiğimiz mevsim bir süre ligi lider götüren NS, mevsim finallerinde yarı finalde Damwon KIA’ya mağlup olmuş ve 2021 Dünya Şampiyonası bileti için Bölgesel Finaller’de mücadele etmişti. Hanwha Life Esports’a 3-0 yenilerek Dünya Şampiyonası hayalleri suya düşen Nongshim RedForce, ormancıları Peanut‘u GEN’e, alt koridor ikilileri deokdam ve Kellin‘i ise Damwon KIA‘ya kaptırdı. Kadroda kalan üst koridor Rich ve orta koridor Gori ile de yollarını ayıran Nongshim RedForce ekibi muhteşem bir transfer dönemi geçirerek yeni sezon için CannaDreadBddGhostEffort beşlisini oluşturmayı başardı.

FunPlus Phoenix ekibinden ilk hamle

Doinb’nin takımdan ayrılmasından sonra onun bıraktığı boşluğu nasıl dolduracağı merak edilen FunPlus Phoenix, Edward Gaming gibi orta koridorda Kore’li bir oyuncu kullanacak. Nongshim RedForce’un işleyen çarkının temelinde olan Gori, normal sezonda en çok MVP seçilen oyunculardan biri olmuştu. Henüz kadrosunda ormancı ve üst koridor oyuncusu bulundurmayan FPX için transfer sezonu yeni başlıyor. 2021 Dünya Şampiyonası‘nda yaşanan büyük hayal kırıklığının ardından LPL’in önde gelen organizasyonlarından FPX, taraftarlarının gönlünü almak istiyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor