Connect with us

Espor

Nongshim RedForce önümüzdeki sezon LCK’de mücadele edecek kadrosunu tamamladı

Nongshim RedForce LCK’de finale çıkabilecek bir kadro kurdu

Nongshim RedForce önümüzdeki sezon LCK'de mücadele edecek kadrosunu tamamladı

Kore ligi LCK’de son yılların en hareketli transfer dönemi yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Chovy’nin GEN’e katılmasının ardından KT Rolster ve Nongshim RedForce ekipleri birer birer transferlerini açıkladı. LCK 2021 Yaz Mevsimi’nde normal sezonu 12G 6M ile üçüncü sırada bitirerek mevsim finallerinde yarı finale kadar yükselen Nongshim RedForce, beklentilerin bir hayli üzerine çıkmıştı. Üstelik yetenek baremi kısıtlı bir beşli ile LCK’de tüm takımların takdirini toplayan NS, Bölgesel Finaller’de Hanwha Life’a mağlup olmuş ve 2021 Dünya Şampiyonası’na katılamamıştı.

Nongshim RedForce daha fazlasını istiyor!

Geçtiğimiz mevsim belki de Damwon KIA ile eşleşmeseler finale çıkabilecek Nongshim RedForce, transfer sezonunda boşta kalan en iyi oyuncuları toplamayı başardı. GEN’den ayrılarak yerini Chovy’e bırakan tecrübeli orta koridor oyuncusu Bdd, kadroya dahil edilen ilk oyuncu oldu. Peanut ile yollar ayrıldıktan sonra ormancı rolünde oluşan boşluk Afreeca Freecs bünyesinde parlayan Dread ile dolduruldu. Destek pozisyonuna ise geçtiğimiz sezonu Liiv SANDBOX ekibinde geçiren Effort transfer edildi.

Son LCK şampiyonu Damwon KIA’nın alt koridor oyuncusu Ghost, önümüzdeki sezonu Nongshim RedForce ile geçirecek. Bir kez Dünya Şampiyonu, 3 kez de LCK şampiyonu olmayı başaran 22 yaşındaki oyuncu DWG’nin zayıf halkası olarak görülüyordu. 2021 Dünya Şampiyonası finalinde Edward Gaming’e mağlup olmalarının sebeplerinden biri de alt koridorun yeterince iyi olmamasıydı. Kariyerinin bu aşamasında bir seviye daha atladığı takdirde Ghost, bu kadro ile tekrardan LCK şampiyonu olabilir.

T1, geçtiğimiz günlerde Canna ile yollarını ayırarak üst koridor için başka bir oyuncuya güveneceğini belli etmişti. Yalnızca güçlü taraf oynayabildiği yönünden eleştirilere maruz kalan Canna, şansını Nongshim RedForce’un başarısı için deneyecek. 2021 Dünya Şampiyonası’nda beklentileri aşarak yarı finale çıkan T1 ekibinde Canna’nın hem olumlu hem de olumsuz getirileri olmuştu. Bu transferle birlikte 2022 LCK sezonunda NS’nin başlangıç beşlisi şu şekilde olacak:

  • Üst koridor: Canna
  • Orman: Dread
  • Orta koridor: Bdd
  • Alt koridor: Ghost
  • Destek: Effort

”Canna’nın Nongshim RedForce’a katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Zorlu bir yol olmasına rağmen 2022’de bize katılmaya karar verdiği için teşekkür ederiz. Lütfen Canna’nın Nongshim RedForce’daki olağanüstü performansını bekleyin.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor