Connect with us

Espor

FUT Esports VALORANT Koçu Gais, Red Bull Home Ground 3’ü değerlendirdi

FUT Esports’un VALORANT Koçu Eray “Gais” Sarıkaya, Red Bull Home Ground 3’ü değerlendirdi.

FUT Esports VALORANT Koçu Gais, Red Bull Home Ground 3'ü değerlendirdi
Fotoğraf: Liquipedia

İngiltere’nin Manchester şehrindeki Victoria Warehouse’ta düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından espor takımlarının 100 bin dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almak için mücadele ettiği Red Bull Home Ground 3, 9 Aralık Cuma günü başladı.

Türkiye’yi FUT Esports’un temsil ettiği turnuvada toplamda 8 takım ilk aşamada iki farklı grupta mücadele etti. İlk gün her takımın oynadığı 3 karşılaşmanın ardından ise gruptan çıkan ve turnuvaya veda eden isimler belli oldu.

Temsilcimiz FUT Esports, turnuvaya grup aşamasında veda etti

100 Thieves, Team Liquid ve Team Heretics’in yer aldığı B Grubunda yer alan FUT, ilk karşılaşmasında Team Liquid, ikinci karşılaşmasında Team Heretics ve üçüncü karşılaşmada 100 Thieves’e mağlup oldu.

Grup aşamasında aldığı 3 mağlubiyet ile gruplardan çıkamayan temsilcimiz, turnuvayı 7-8. sırada tamamlayarak 2 bin dolarlık ödülün sahibi oldu.

Koç Gais, Red Bull Home Ground 3’ü değerlendirdi

Grup aşamasının sona ermesinin ardından FUT Esports’un VALORANT Koçu Eray “Gais” Sarıkaya, takımının sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan bir video ile FUT Esports VALORANT takımının Red Bull Home Ground 3 performansını değerlendirdi.

Team Liquid ve Team Heretics karşılaşmalarında kazanabileceklerini söyleyen Gais, bu iki karşılaşma hakkında şöyle konuştu:

“4-0 geriye düştük Map’lerde ama belki 4-0 önde de kapatabilirdik. Normalde kağıt üzerinde en güçlü Liquid gibi dursa da galiba en zayıf Liquid’di, iki tane oyuncusu eksik olduğu için. Liquid okey, belki ilk maçtan dolayı biraz heyecan vs. ilk Round’un ilk tecrübesi olmuş olabilir ama Heretics maçını kazanmamız gerekiyordu. En azından bizim seviyemizde oynadılar, bence biz daha iyi oynadık, en azından Bind haritası özelinde bunu söyleyebilirim.” 

Turnuvada üçüncü olarak karşılaştıkları Kuzey Amerikalı 100 Thieves hakkında ise Sarıkaya, “Şu zamana kadar da 100 Thieves maçının son haritasını saymazsak hep kafa kafaya gitti maçlar. Bu aslında kötü bir şey değil iyi bir şey bizim için ama sonuçta hiçbir oyunu kapatamadık. Geçmiş olsun.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports oyuncusu QutionerX Chamber değişiklikleri hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor