Connect with us

Espor

Galatasaray ile HWA arasında paylaşım krizi yaşanıyor

Galatasaray’ın HWA maçı sonrası “güzel bir idman oldu” yorumuna HWA tarafından cevap geldi. İki ekip arasındaki geçmiş paylaşımlar da dikkat çekti.

Galatasaray Espor ile HWA Gaming arasında paylaşım krizi yaşanıyor. ASUS Wolfteam Türkiye Ligi’nin yarı finalinde karşı karşıya gelen iki ekibin mücadelesi 2-1’lik skorla Galatasaray’ın galibiyetiyle tamamlandı. Galatasaray’ın galibiyet açıklamasında “Final öncesi güzel bir idman oldu.” yorumunu yapması HWA tarafını kızdırırken, HWA’nın resmi Twitter hesabından bu konuda bir paylaşım yapıldı.

Galatasaray’ın “Final öncesi güzel bir idman oldu.” tweet’i:

Bu sözler üzerine “Her şeyden ödün veririz ama asla kalitemizden ve saygımızdan ödün vermeyiz.” diyerek bir paylaşım yapan HWA, “Galibiyetiniz için tebrikler Galatasaray. Aramızdaki fark ekteki [bahsi geçen tweet’ler] post’larda belli oluyor. Bizim sizi yarı finalde 2-0 yendiğimizde attığımız post, diğeri de sizin attığınız.”

HWA’nın verdiği cevap ve cevapta bahsedilen tweet’ler:

HWA Gaming’in sahibi Ahmet Taruz, HWA’nın bu açıklamasının ardından kişisel Twitter hesabından da hemen yukarıdaki tweet’i kendisinin attığını belirtirken, “2006’dan beri hiçbir rakibimiz için iğneleyici aşağılayıcı tweet atmadık, atmayacağız. Ama sınırı aşana da ağzının payını veririz. Uzatılırsa diğer branşlarda da sonuçları ortaya koymaktan çekinmeyiz…” yorumu yaptı.

HWA’nın ve Taruz’un bu yorumunun ardından HWA’nın daha önce Galatasaray için yaptığı bir paylaşım gündeme geldi. 27 Ocak 2017’de “2. hafta ilk maçımızda Galatasaray Esports ile karşılaşıyoruz” açıklamasıyla bir görsel paylaşan HWA; bu paylaşımda yüzü HWA’nın logosunu içeren ve elindeki kırbaçla aslan eğiten bir görsel kullanmıştı.

Bu gelişmenin ardından HWA ve Galatasaray tarafında nasıl tavırlar alınacağı bilinmiyor.

emre@playerbros.com

2 Yorum

2 Comments

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor