Connect with us

Güncel

Gamescom 2023 açılış gecesi nasıl geçti? İşte duyurulan oyunlar!

Gamescom 2023 büyük bir heyecanla başladı.

Gamescom 2023

Köln’de düzenlenen büyük oyun fuarı Gamescom 2023 başladı. 23-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, açılış gecesiyle görkemli bir başlangıç yaptı. Açılış gecesinde yeni gelecek oyunlar duyurulurken, hali hazırda beklenilen oyunlar hakkında da heyecan verici duyurular yapıldı. Açılış gecesinde Geoff Keighley sunuculuk yaptı.

Elbette ki herkesin beklediği Starfield!

Açılış gecesi herkesin beklediği oyun olan Starfield ile başladı. Oyun direktörünün konuşması ve oyun hakkında bilgiler verildi. Muhteşem bir sinematik fragman ile izleyicilerle buluşan Starfield, 1 Eylül 2023 tarihinde erken erişime açılacak. İlk duyurulduğu andan beri herkesin merakla beklediği oyun, gelecekte insanların artık uzayı derinlerine kadar keşfettiği bir dönemde geçiyor.

Gamescom 2023 açılış gecesinde tanıtılan oyunlar izleyicileri heyecanlandırdı

Şimdilik Starfield heyecanı bir yana dursun, tanıtılan oyunlar da izleyicileri oldukça mutlu etti. Başta herkes için sürpriz olan Little Nightmares 3 gösterildi. İlk oyunu 2017’de çıkaran Bandai Namco Entertainment, sevilen seriye ikinci oyunu 2021 yılında çıkarmıştı. Hikayesiyle ve oynanışıyla oldukça sevilen Little Nightmares, Gamescom 2023’e özel bir fragman ile 3. oyunu tanıttı. Little Nightmares 3’ün 2024 yılında gelmesi bekleniyor.

Aynı zamanda roguelike FPS türündeki oyun Killing Floor 3 de tanıtılan oyunlar arasındaydı. Oyunun hikayesi bu sefer gelecekte canavarların dünyayı istila ettiği bir dönemde geçiyor. Bununla birlikte bu senenin merakle beklenen oyunu Assassin’s Creed: Mirage için bir fragman gösterildi ve oyunun 5 Ekim 2023’de oyuncularla buluşması bekleniyor.

Eskimeyen oyunlar Mortal Kombat ve Tekken serisinden oyunlar da tanıtıldı. Tekken 8 2024 yılında gelecek ve 3 versiyondan oluşacak. Bu versiyonlar Standart, Deluxe Edition, Ultimate Edition ve ön siparişler ise 22 Ağustos 2023 itibariyle açıldı. Mortal Kombat 1 ise 19 Eylül 2023 tarihinde gelecek.

Bu oyunlar dışında ise Nightingale, Lords of the Fallen, The First Descendent, Fort Solis gibi farklı türlerdeki oyunlar da gösterildi. Call of Duty: Modern Warfare 3’ün hikayesinden bahsedildi ve ilk oynanış videosu gösterildi.

Gamescom 2023, görkemli bir açılış yaptı. Oyun dünyasından birçok yeni oyunu oyuncularla buluşturdu ve oyunlar hakkında bilgiler verildi. Bakalım Gamescom 2023 boyunca bizleri ne gibi sürprizler bekliyor.


İlginizi Çekebilir:

Epic Games’in bu haftaki ücretsiz oyunları belli oldu

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel