Connect with us

LoL

Gelecek Postası: Yeni şampiyon? Oynanış değişiklikleri ve dahası!

Yeni şampiyon ne zaman geliyor? Oyun başlangıcındaki değişiklikler, bireysel başarı ödülleri ve dahası haberimizde!

Bireysel kazanımlar ve Kartopu Etkisi değişiklikleri

Riot Meddier’ın geliştirici köşesinde paylaştığı yazıya göre Riot Games ekibi League of Legends arenasında değişikliklere gidileceğini ve yeni şampiyon hakkında bilgilerin yakında paylaşılacağını belirtti.

Gelecek güncellemeler ile birlikte takım kartopu etkisine karşı biresel kartopu etkisi göz önüne alınacak. Geçmişe bakıldığında, ormancı ve destek şampiyonlarının geride kalmasından ve diğer rollerin onlara karşı aşırı derecede güçlü konuma gelmesinden dolayı takım kartopu etkisi üzerine yoğunlaşan geliştirici ekip, bu konu üzerinde çok durulduğunu ve şimdi de bireysel kartopu etkisinin önemsiz bir hal aldığını belirtti. Bu yüzden bireysel başarılar üzerinde önemli değişiklikler yapmak isteyen ekip, önümüzdeki güncellemelerde bireysel başarı ödüllerine yoğunlaşacak.

Sizin üzerinizde katliam yapan oyuncuyu öldürerek katliam serisine son verip kazandığınız altın, takım ile paylaşılmak yerine, size aktarılacak. Bu değişiklik, kaybettiğiniz koridorda sizden güçlü durumda olan düşmanınızı öldürebildiğiniz için kaybınızın büyük bir kısmını geri kazanmanızı sağlamış olacak.

Eğer bu değişim iyi giderse, diğer takım ödülleri üzerinden de bireyselliğe yönelik değişiklikler yapılması planlanıyor. Amaçladıkları sonucu aldıklarından emin olmak isteyen ekip, diğer takım ödülleri konusunda değişikliklere gitmeden önce, katliama son verme ödülü üzerinde durup, oyuncuların geri bildirimlerini değerlendirecek.

Sıradaki Şampiyon Yol Haritası

“Daha az önce vadiye indi!” diyebileceğimiz Kai’Sa üzerinde ustalaşmadan yeni şampiyon hakkındaki bilgilerin ne zaman paylaşılacağını merak eden oyunculara, Riot geliştirici ekibinden Meddler cevap verdi. Yeni şampiyon hakkındaki bilgiler Nisan ayının son haftasına yakın bir tarihte paylaşılacağını yani bir ay kadar bir süre olduğunu belirtti.

Başlangıç Hareket Hızı ve Baskınlar

Büyük ihtimalle 8.7 yamasında oyun başlangıcı hareket hızı konusunda değişikliklere gidilecek. Bu konuda geliştirici ekibin iki fikri var. Birincisi, karşı ormana baskın yapabileceğimiz süreyi çok fazla kısmadan, minyonların ilk çıkış zamanını azaltmak, ikincisi ise ilk dış kuleleri geçtikten sonra hareket hızı güçlendirmesinin ortadan kalkması.

Henüz bu konular netlik kazanmamışken yapılacak değişiklikleri ve oyunu nasıl etkileyeceklerini merakla bekliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


LoL