Connect with us

Espor

21. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde espor da anlatılacak

Bu yıl yirmi birincisi düzenlenecek olan Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi’nde espor konusu da işlenecek.

iktisat öğrencileri kongresi'nde espor

Bu yıl yirmi birincisi düzenlenecek olan Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi‘nde espor konusu da işlenecek. Türkiye’nin birçok üniversitesinden öğrencileri ağırlayacak olan etkinlik; ekonomi, maliye ve ekonometri alanlarındaki sunumlara ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kongre kabul bildirilerinde “Dünyada ve Türkiye’de E-Sporun Gelişimi” konusu dikkat çekti. Dijital Dönüşüm: Sanayi 4.0 konularının ağırlık verildiği etkinlikte Eskişehir Osmangazi Üniversitesi‘nden Ertan Erişman, elektronik sporların dünyadaki ve Türkiye’deki gelişimi üzerine bir sunum yapacak.

“Esporun ne olduğunu anlatmaya çalışacağım.”

Konu hakkında Playerbros‘a açıklamalar yapan Erişman, sunumunda esporun ne olduğunu ve bu pazarın dünyadaki yerinden bahsedeceğini dile getirdi.

“İlk önce esporun ne olduğunu anlatmaya çalışıp oyuncuların genel durumuna değineceğim. Bunlar antrenman saatleri, yaşam biçimleri, özellikleri gibi konular. Oyuncu incelemesinden sonra Dünyada esporun tarihsel sürecini inceleyeceğim. Ortaya çıkışı gelişmeleri gibi. Asıl üstünde duracağım konu ise Türkiye’de espor nasıl ortaya çıkmış gelişmesi için neler yapılmış. Ne tür başarılarımız var daha başarılı olmak için neler yapılabilir gibi konulara değinmeye çalıştım. Son olarak da esporun sektörel ekonomik gücünü inceledim.”

Espor hakkında fazla akademik çalışma yok

Her geçen gün katlanarak büyüyen espor pazarı hakkında yeterli akademik çalışma olduğunu belirten Erişman, “Esporu seçmemdeki amaç ise, yaklaşık 6 senedir izleyicisi olmam ve araştırdığıma göre bu konuda yazılmış Türkçe olarak çok fazla bir akademik çalışma olmaması.” diyor. “Hem bilmeyen insanlara elimden geldiğince anlatmaya çalıştım hem de ilerde yapılacak bir akademik çalışmaya kaynak olmaya çalıştım.” diyerek amacından da bahseden Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencisi, 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir’de esporu anlatıyor olacak.

Kısaca Espor

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor