Connect with us

Espor

Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası finalleri gerçekleştirildi

Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası şampiyonları belli oldu.

Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası finalleri gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası kapsamında takımlar, VALORANT, PUBG Mobile ve EA Sports FC 24 oyunlarında kozlarını 2 – 4 Mart tarihleri arasında paylaştı.

Kupa kapsamında gerçekleştirilen VALORANT ve PUBG Mobile turnuvaları ayrı ayrı 50 bin lira ödül havuzuna sahipken, EA Sports FC 24 turnuvası 30 bin lira ödül havuzuna sahipti.

Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası finalleri gerçekleştirildi

Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası şampiyonları belli oldu

Kupada ilk şampiyon, 4 Mart Pazartesi günü oynanan PUBG Mobile finali sonrasında belli oldu. Verilen mücadeleler sonrasında NTX Esports şampiyonluğa ulaşırken, Boss Gaming turnuvayı ikinci olarak tamamladı.

6 Mart Çarşamba günü ise VALORANT ve EA Sports FC 24 turnuvalarının finalleri gerçekleştirildi. Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen finallere, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu ve TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir ile birlikte espor severler katıldı.

50 bin lira ödül havuzlu VALORANT turnuvasında şampiyonluğa PCIFIC Kabasakal, ikinciliğe ise TEAM NEXUS ulaşırken, EA Sports FC 24 turnuvasında birinci Caner BÜLBÜL, ikinci ise Ege TUFAN oldu.

Sizler Gençlik Merkezleri Espor Türkiye Kupası hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor