Connect with us

Espor

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul şampiyonu Keyd Stars!

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul’da şampiyonluğa Keyd Stars ulaştı.

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul şampiyonu Keyd Stars!
Fotoğraf: Yusufcan Aksu/Playerbros

2 Mart Cumartesi günü start alan Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul kapsamında dünyanın dört bir yanından gelen 8 takım, 8 gün boyunca kozlarını paylaştı. Verilen mücadelelerin ardından şampiyonluğa Brezilya temsilcisi Keyd Stars ulaştı.

Takımların davet usulü ile katıldığı turnuvada ülkemizi Beşiktaş Esports, FUT Kaos ve IW NRX ekipleri temsil ederken, Brezilya’yı Alpha 7 Esports ve Vivo Keyd Stars, Kazakistan’ı Major Pride, Birleşik Arap Emirlikleri’ni Stalwart Esports ve Suudi Arabistan’ı ise Twitsted Minds ekibi temsil etti.

Temsilcilerimiz yarı finali görebildi

Takımların iki ayrı grupta mücadele ederek başladığı turnuvaya üç temsilcimiz de aynı grupta başladı. Bütün takımların Playoff’lara katılmaya hak kazandığı turnuvanın çeyrek finallerinde temsilcilerimizden Beşiktaş Esports Alpha 7 Esports karşısında, IW NRX ise Stalwart Esports karşısında mağlup olarak veda etti.

Son temsilcimiz FUT Esports ise çeyrek finallerde Suudi Arabistan temsilcisi Twitsted Minds’ı eleyerek yarı finallere yükseldi. Bir üst turda Keyd Stars ile karşılaşan FUT ekibi, 3-0 mağlup olarak kendine 3-4. sırada yer buldu.

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul şampiyonu Keyd Stars!

Fotoğraf: Yusufcan Aksu/Playerbros

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul finalinin adı: Alpha 7 Esports vs Keyd Stars

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul büyük finaline temsilcimiz FUT Esports’u mağlup eden Keyd Stars ile Stalwart Esports’u mağlup eden Alpha 7 Esports katılmaya hak kazandı.

10 Mart Pazar günü İstanbul Beyoğlu’ndaki Grand Pera Emek Sahnesi’nde gerçekleşen büyük final beş maçlık bir seri üzerinden oynandı. Köklü espor organizasyonu Keyd Stars, rakibi Alpha 7 Esports karşısında namağlup bir şekilde, 3-0’lık bir skor ile şampiyonluğa ulaştı.

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul şampiyonu olan Keyd Stars, şampiyonluk unvanı ile birlikte evine 100 bin dolarlık para ödülü ile dönerken, ikinci olan Alpha 7 Esports 50 bin doların sahibi oldu. Ayrıca final aşamasının en değerli oyuncusu(MVP), turnuva başından bu yana toplamda 7 kere MVP seçilen Keyd Stars oyuncusu Kleiton “0Ne” Weberton oldu.

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul şampiyonu Keyd Stars!

Fotoğraf: Yusufcan Aksu/Playerbros

Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul sıralaması

1. Keyd Stars – 100 bin dolar
2. Alpha 7 Esports – 50 bin dolar
3-4. Stalwart Esports – 35 bin dolar
3-4. FUT Esports – 35 bin dolar
5-8. Beşiktaş Esports – 20 bin dolar
5-8. IW NRX – 20 bin dolar
5-8. Twisted Minds – 20 bin dolar
5-8. Major Pride – 20 bin dolar

Bu şampiyonluk ile Keyd Stars, henüz konumu açıklanmayan Honor of Kings Invitational Series 2024: Season 2’ye katılma hakkı kazandı. Honor of Kings Invitational Series 2024: Season 2’ye katılma hakkı kazanacak bir diğer takım, 15 Nisan’da başlayacak olan Honor of Kings Open Series turnuvası sonucunda belli olacak.

Sizler Honor of Kings Invitational Series 2024 İstanbul hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor