Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Dallas 2022 şampiyonu Cloud9!

Sezonun dördüncü CS:GO turnuvasında şampiyon Cloud9 oldu

IEM Dallas 2022 şampiyonu Cloud9!

IEM Dallas 2022 büyük finalinde ENCE ekibini 3-0 mağlup eden Cloud9, sezonun dördüncü turnuvasında şampiyonluğa ulaşmayı başardı. 2018 yılında Major: Boston’da şampiyon olduktan sonra CS:GO rekabetçi arenasında giderek güç kaybeden Cloud9 uzun bir süre sonra taraftarlarını mutlu etti. 250 bin dolar para ödülü ve 1000 rekabet puanını cebine koyan Cloud9 için 2022 sezonu beklentilerin üzerinde başladı.

Cloud9’dan muhteşem geri dönüş

2022 yılının Nisan ayında CS:GO sahnesine geri döndüğünü açıklayan Cloud9, Gambit Esports kadrosunu satın alarak PGL Antrwerp Major‘daki yerini almıştı. Turnuvaya efsaneler aşamasında veda eden Cloud9 odağını IEM Dallas’a çevirmişti.

Turnuva öncesi Cloud9 ekibi favorilerden biri olarak gösterilmiyordu. Grup aşamasını kaybedenler grubundan gelerek tamamlayan Cloud9 playoff ilk turunda son şampiyon FaZe Clan’ı mağlup ederek herkesi şaşırtmıştı. Dün BIG karşısında oynadıkları yarı final serisiyle herkesin takdirini kazanan Cloud9 büyük finalde ENCE’i süpürerek kupaya uzandı.

Yakın geçen Mirage ve Overpass haritalarını kazandıktan sonra Cloud9 seriye son noktayı 16-3’lük Ancient galibiyetiyle koydu. Finallerin en değerli oyuncusu +18 KDA skoru ile Sergey ‘Ax1Le‘ Rykhtorov seçildi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive