Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Dallas 2022 yarı final eşleşmeleri belli oldu

Son şampiyon FaZe Clan çeyrek finalde Cloud9’a elendi

IEM Dallas 2022 yarı final eşleşmeleri belli oldu

IEM Dallas 2022’de yarı final eşleşmeleri belli oldu. Kuzey Amerika temsilcisi Cloud9, yılın en iyi takımı olarak görülen son şampiyon FaZe Clan’ı çeyrek finalde 2-1 mağlup ederek turnuvanın dışına itti. Öte yandan FURIA Esports diğer çeyrek final serisinde G2 Esports’u 2-1 geçerek adını yarı finale yazdırdı. Cloud9 ekibi yarı finalde BIG’in rakibi olurken FURIA ise ENCE karşısında mücadele verecek.

IEM Katowice, ESL Season 15 ve Major Antwerp‘te şampiyonluğa ulaşan FaZe Clan beklenmedik şekilde çeyrek finalde elendi. Yakın geçen seride Inferno ve Mirage haritalarında 16-13 mağlup olan FaZe Clan’ın büyülü performansı sekteye uğradı. Cloud9 tarafında +28 KDA ile Sergey ‘Ax1Le‘ Rykhtorov ve +16 KDA ile Dmitry ‘sh1ro‘ Sokolov ön plana çıktı.

IEM Dallas 2022 çeyrek final sonuçları

  • FURIA 2 — 1 G2 Esports
  • FaZe Clan 1 — 2 Cloud9

Yarı final eşleşmeleri

  • ENCE vs FURIA
  • Cloud9 vs BIG

İkinci çeyrek final serisinde G2 Esports FURIA karşısında mağlubiyete engel olamadı. Seriye Inferno galibiyetiyle önde başlayan G2, uzatmalara giden Vertigo haritasında kaybettikten sonra mental olarak darbe aldı. Serinin son haritası Mirage tamamen tek taraflı geçti ve FURIA 16-5’lik etkileyici performansla seriyi kapatmayı başardı.

Yarı final serileri bugün akşam saatlerinde ENCE vs FURIA serisiyle başlayacak. IEM Dallas 2022 playoff maçlarını ESL’in resmi Twitch kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive