Connect with us

Espor

IEM Katowice 2022 yarı final karşılaşmaları belli oldu

IEM Katowice 2022 yarı finallerine çıkan takımlar belli oldu.

IEM Katowice 2022 yarı final karşılaşmaları belli oldu
Görsel: Intel Extreme Masters

2022 yılının en büyük Counter Strike: Global Offensive etkinliklerinden biri olan IEM Katowice 2022 kapsamında çeyrek finaller 25 Şubat Cuma günü saat 17:30’da başlamıştı.

Çeyrek finallerin ilk karşılaşmasında Virtus.pro ile G2 Esports, saat 17:30’da karşı karşıya geldi. Üç maçlık seriler üzerinden oynanan çeyrek final karşılaşmasında serinin ilk haritası Mirage olarak belirlendi. Takımların kendilerinden emin olarak başladıkları karşılaşmada birbirlerinden geri düşmeyen takımlar durumu 15-15’e getirerek karşılaşmayı uzatmalara götürdü. Uzatmalarda rakibinden 3 skor daha fazla kazanabilen G2 ekibi, 25-22’lik bir skor ile seride öne geçen taraf oldu.

Çeyrek finallerin ikinci karşılaşması: Gambit – FaZe

Serinin ikinci karşılaşması için Virtus.pro ekibi tarafından Ancient haritası seçildi. Kendi seçtiği haritada beklediği performansı sergileyemeyen VP ekibi, rakibi karşısında sadece 5 round kazanarak 16-5 mağlup oldu. Seriyi 2-0 kazanan G2 ekibi ise yarı finallerde Ukraynalı Natus Vincere ekibi ile karşı karşıya gelmeye hak kazandı.

Günün ikinci karşılaşmasında Gambit ile FaZe Clan güçlerini paylaştı. İlk harita Dust 2’de fazla direnç gösteremeyen Gambit, 16-5’lik bir skor ile mağlup olarak seride geri düşen taraf oldu. Serinin ikinci maçında takımlar Inferno haritasında karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın ilk yarısında skor kafa kafaya giderken, ikinci yarıda FaZe, rakibine sadece 3 round kaybederek serinin ikinci maçını ve aynı zamanda son yarı final biletini de kazanan taraf oldu.

IEM Katowice 2022 kapsamında yarı final karşılaşmaları 26 Şubat Cumartesi günü saat 17:30’da başlayacak.

IEM Katowice 2022 yarı final karşılaşmaları

  • 17:30 – Natus Vincere – G2 Esports
  • 21:00 – Heroic – FaZe Clan

İlginizi Çekebilir:

Mini, Eternal Fire forması ile ilk maçına çıktı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor