Connect with us

Oyun

Kerbal Space Program 2 tekrardan ertelendi

Merakla beklenen simülasyon oyunundan kötü haber geldi

Kerbal Space Program 2 tekrardan ertelendi

2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen uzay uçuş simülasyonu Kerbal Space Program 2’den oyuncuları üzen haber geldi. KSP2’nin yaratıcı direktörü Nate Simpson’ın resmi forum üzerinden yaptığı açıklamaya göre oyunun çıkış tarihi 2023 yılına ertelendi. Geçtiğimiz günlerde Starfield ve Redfall‘ın ertelenmesinden sonra Dying Light 2’nin ilk büyük DLC’si de ileri bir tarihe sarkıtılmıştı. Böylelikle Mayıs ayında ertelenen oyunlar kervanına Kerbal Space Program 2 de katıldı.

Kerbal Space Program 2 yaratıcı direktörü Nate Simpson tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

” Kerbal Space Program 2’nin çıkış tarihini ileri sarkıtma kararı aldık, böylelikle oyun 2023 yılının ilerleyen zamanlarında PC ve konsol piyasasına sürülecek. Muhteşem bir teknolojik karışıklığa sahip bir oyun inşa ediyoruz, ve bu ek zamanı oyunun hakettiği kaliteye ve gelişime ulaşacağımızdan emin olmak için kullanacağız. Ayrıca Kerbal Space Program 2’nin söz konusu platformlarda iyi performans sergilediğinden, harika grafiklere sahip olduğundan ve içerik açısından zengin olduğundan emin olmak istiyoruz. Intercept Games’te ilk oyunun geliştirme ekibinin kilit üyelerini de içeren harika bir takım kurduk. KSP2’nin harika potansiyelini gerçekleştirmek için deneyimli, tutkulu ve yetenekli geliştiricilerin birleşimine sahibiz.”

İlk oyunun devamı niteliğinde olması beklenen Kerbal Space Program 2’de oyuncular kendi uzay programlarını inşa ederek galaksinin derinliklerini keşfedebilecek. KSP2’nin ilk duyurulduğu 2019 yılından beri oyun dördüncü kez erteleme alması oyuncuların aklına şüphe düşürdü. Prince of Persia veya Skull and Bones örneklerinde gördüğümüz geliştirme aşamasının tıkanması (development hell) Kerbal Space Program 2 için de geçerli olabilir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun