Connect with us

Oyun

Starfield ve Redfall 2023 yılına ertelendi

Yılın en çok beklenen oyunlarından Starfield önümüzdeki yıla ertelendi

Starfield ve Redfall 2023 yılına ertelendi

Bethesda, 2022 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Starfield ve Redfall oyunlarının önümüzdeki yıla ertelendiğini duyurdu. Yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Starfield 11 Kasım tarihinde PC ve Xbox platformlarına çıkış yapacaktı. Şirket tarafından verilen kararla birlikte Starfield’ın çıkış tarihi 2023 yılının ilk yarısı olarak değiştirildi. Öte yandan Arkane Austin tarafından geliştirilen birincil şahıs nişancı oyunu Redfall yaz aylarında oyuncularla buluşacaktı. Yapılan açıklamada her iki oyun için de net bir çıkış tarihi verilmedi.

Bethesda tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Redfall ve Starfield’ın çıkışını 2023 yılının ilk yarısına erteleme kararı aldık. Arkane Austin ve Bethesda Game Studios takımları geliştirdikleri oyunlar için inanılmaz hırslılar ve size bu oyunların en iyi, cilalanmış hallerini alacağınızı garanti etmek istiyoruz. Redfall ve Starfield için heyecanlanan herkese teşekkür etmek istiyoruz. Bu enerji her gün bize ilham veren şeyin büyük bir parçası ve böylelikle kendi heyecanımızı yarattığımız şeylere aktarıyoruz. ”

Starfield oyuncular tarafından yeni nesil rol yapma oyunu olarak nitelendiriliyor. Koloni savaşlarından 20 yıl sonra geçecek Starfield oyununda karakterinizi istediğiniz gibi şekillendirebilecek ve seçimlerinizle hikayeye yön vereceksiniz. İçerisinde Skyrim’i özel kılan birçok özelliği de barındırması beklenen Starfield ile ilgili şuana kadar oynanış videosu paylaşılmadı. Oyun hakkında daha fazla bilgiye Haziran ayında Summer Game Fest etkinliği dahilinde gerçekleştirilicek Xbox-Bethesda ortak sunumunda ulaşabiliriz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun