Connect with us

Espor

VALORANT Champions 2022 İstanbul için nefesler tutuldu!

İstanbul’da düzenlenecek VALORANT etkinliği VALORANT Champions 2022 İstanbul duyuruldu!

VALORANT Champions 2022 İstanbul için nefesler tutuldu!

13 Mayıs Cuma gününün öğle saatlerinde VALORANT’ın Arapça web sayfasında yer aldığı iddia edilen bir görsel ile birlikte Türkiye’de bir VALORANT etkinliği düzenleneceği iddiaları ortaya çıkmıştı. İddiaların gündeme gelmesinden birkaç saat sonra oyunun resmi hesapları üzerinden beklenen açıklama gerçekleştirildi. Açıklamalar ile birlikte VALORANT Champions 2022 İstanbul için nefesler tutuldu!

VALORANT Esports resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamada, önümüzdeki iki uluslararası VALORANT etkinliğine ev sahipliği yapacak şehirler hakkındaki ilk bilgiler paylaşıldı.

Açıklamada belirtilene göre bugün start alan VCT 2022: EMEA Stage 2 Challengers’tan sonra gelecek olan VCT 2022: Masters Aşama 2, Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da gerçekleştirilecek. 10-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan etkinlik hakkında daha fazla detay, ilerleyen zamanda paylaşılacak.

VALORANT Champions 2022 İstanbul için nefesler tutuldu!

Açıklamada Türk oyuncuları heyecanlandıran başka bir duyuru daha yer aldı. Paylaşılan bilgilere göre VALORANT Champions Tour 2022 sezonu İstanbul’da sona erecek. Yıl boyunca mücadele etmiş dünyanın en iyi on altı takımının VALORANT dünya şampiyonu olmak için mücadele edeceği yıl sonu final etkinliği 2-18 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Daha fazla detayın paylaşılmadığı etkinlik hakkında açıklamada şu sözler ile devam edildi:

“Hedefimiz en büyük uluslararası etkinliklerimizi canlı seyirci önünde oynamak. Bu iki şehir de hedefimize ulaşmamızı için gereken koşulları sağlamanın yanı sıra etkinlikte yer alacak tüm takımların etkinliğe güvenli bir şekilde katılmaları ve rekabet etmeleri konusunda güvence sağladı. Bu iki etkinliğin ilk ayrıntılarını sizinle paylaştığımız için heyecanlıyız ve önümüzdeki haftalarda daha fazla bilgi sağlayacağız.”

“Dünyanın en önemli espor finallerinden biri İstanbul’da gerçekleşecek”

Espor severlerin heyecan ile karşıladığı duyurunun ardından espor dünyasından pek çok kişiden açıklamalar gecikmedi. Riot Games Türkiye Müdürü Erdinç İyikul, İstanbul’da düzenlenecek olan etkinlik ile alakalı düşüncelerini iki parça halinde paylaştı.

Dünyanın en önemli espor finallerinden biri İstanbul’da gerçekleşeceğini dile getiren İyikul, “Sizlerle heyecanla paylaşmayı beklediğimiz bir haberdi. Eylül ayında VALORANT’ın en iyi takımlarını beraber canlı izleyebileceğiz. Tüm VALORANT ve FPS seven espor izleyicilerini Champions’a bekliyoruz!” dedi.

Attığı bir sonraki Tweet’te ise “Senelerdir hayalini kurduğumuz bir şeyin gerçekleşecek olmasından ötürü çok mutluyum. Daha da güzel haberleri umarım sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Tüm oyunlarımız için Türkiye’deki oyuncularımıza elimizden gelen en iyisini yapmaya çalışıyoruz.” sözlerine yer verdi.

Sizler VALORANT Champions 2022’nin İstanbul’da düzenlenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

MSI 2022’de 3 karşılaşma tekrardan oynanacak!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor