Connect with us

Espor

MSI 2022’de 3 karşılaşma tekrardan oynanacak!

MSI 2022’de aralarında fastPay Wildcats’in de bulunduğu üç maç tekrardan oynanacak.

MSI 2022'de 3 karşılaşma tekrardan oynanacak!
Görsel: twitter.com/lolesports

Mid-Season Invitational 2022 ya da kısa adı ile MSI 2022’de grup aşaması heyecanı devam ederken Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois’ten gelen mesaj ile birlikte Riot Games yönetiminin etkinliği etkileyecek yeni kararı duyuruldu.

Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois tarafından belirtilene göre dünyanın dört bir yanından gelen takımların mücadele ettiği etkinliğin ilk üç gününün ardından gerçekleştirilen rekabet ve antrenman ortamlarının kapsamlı teknik değerlendirmesi sonrası, Covid-19 nedeniyle fiziksel olarak etkinlikte bulunamayan Royal Never Give Up ekibi ile Busan Esports Arena’da mücadele eden takımların karşılaşmalarında Ping’in oyun Log’larında belirtilenden daha yüksek olduğu tespit edildiği açıklandı.

MSI 2022 grup aşamasında 3 karşılaşma tekrarlanıyor

Bu eşitsizliğin ortaya çıkmasının ardından attığı adımda Riot Games, bu sorunu çözme amacıyla genel gecikmeyi istenen düzeye indirmek için 13 Mayıs günü gerçekleştirilen mücadelelerden itibaren teknik bir yapılandırma değişikliğine gidildi.

Francois tarafından belirtilene göre bu sorun özellikle Busan’dan oynayan takımları etkilediğinden, RNG’nin çıktığı karşılaşmalarda rakip takımların aleyhine olan bir durum gerçekleşti. Bu yüzden aralarında temsilcimiz fastPay Wildcats’in bulunduğu 3 takım ile oynanan karşılaşmalar 14 ve 15 Mayıs Pazar günü tekrardan gerçekleştirilecek.

Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois özür diledi

MSI 2022’de yaşanan bu hata hakkında yaptığı açıklamada Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Alex Francois oyunculardan, takımlardan ve taraftarlardan şu sözler ile özür diledi:

“Oyuncularımızdan, takımlarımızdan ve hayranlarımızdan özür dileriz ve turnuvanın rekabetçi bütünlüğünü koruma taahhüdümüz doğrultusunda oyun ortamlarını izlemek için oyuncularla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.”

Tekrardan oynanacak olan MSI 2022 karşılaşmaları

Yaşanan hatadan dolayı tekrardan oynanacak olan B grubu karşılaşmalarını aşağıda görebilirsiniz.

  • fastPay Wildcats – Royal Never Give Up
  • Royal Never Give Up – PSG Talon
  • Royal Never Give Up – RED Canids

İlginizi Çekebilir:

Info Yatırım Aurora’da Jool ve Pop ile yollar ayrıldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor