Connect with us

Espor

Kick kumar yayınlarını Türkiye’deki kullanıcılara yasakladı

Erişim engeli sonrası Kick, kumar yayınlarını Türkiye’deki kullanıcılara yasakladı.

Kick kumar yayınlarını Türkiye'deki kullanıcılara yasakladı

Geçtiğimiz günlerde canlı yayın platformu Kick, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişime engellenmesi ile birlikte gündemimize gelmişti. Yasaklama kararı sonrası ise ilk adım atıldı. Kick kumar yayınlarını Türkiye’deki kullanıcılara yasakladı.

Erişim engeli kararı sonrasında platformun MENA Bölgesi Partnerlik Menajeri Trq, kişisel X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada 24 saat içerisinde canlı yayın platformları üzerindeki Casino bölümünü Türkiye’den bağlanan kullanıcılar için yasaklayacaklarını açıklamıştı.

Kick kumar yayınlarını Türkiye’deki kullanıcılara yasakladı

Trq 24 saat dolmadan, 22 Şubat Perşembe günü yaptığı açıklamada ise bu adımı attıklarını duyurdu. Yaptığı açıklamada Kick olarak kumarla alakalı yayınları Türkiye’deki kullanıcılara yasakladıklarını belirten Trq, şöyle devam etti:

“Bundan sonra Türkiye’den Kick’e bağlandığınızda bu yayınlara ulaşamayacaksınız. Biz üstümüze düşeni yaptık. Kick’in BTK tarafından açılmasını bekliyoruz.”

MENA Bölgesi Partnerlik Menajeri Trq ayrıca bir kullanıcının BTK’ya direkt olarak başvurmaları gerekebileceği konusunda yapılan yoruma verdiği cevapta, avukatlarının şu anda Ankara’da bu konu ile ilgilendiklerini de belirtti.

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz sizce Kick yakın zamanda açılacak mı? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

VALORANT aim geliştirme nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor