Connect with us

Espor

Overwatch Ligi’nde Kore Rüzgarı Esmeye Devam Ediyor

Kore Overwatch Ligine Hakimiyet Kurdu

Overwatch Ligindeki ilk hafta boyunca, daha fazla Koreli oyuncu alan ekip her bir seriyi kazandı. London Spitfire, New York Excelsior ve Seoul Dynasty (ki bunlar sadece Koreli oyuncu barındıran franchise’lar) OWL’nin 4. gününde bu hakimiyeti en belirgin kılan takımlardandı.

Londra Spitfire, Philadelphia Fusion 4-0 mağlup ederek iyi bir başlangıç yaptı. New York Excelsior, Outlaws tarafından iyi yapılan bir savunma sayesinde Junkertown açılış haritasını kaybetti. Daha sonra ise Houston Outlaws’ karşı 3-1 kazanmak için bayağı zor bir vakit geçirdi.

Kore’nin Espor hakimiyeti şimdilerde Overwatch’da esiyor

Ardından Seul Dynasty, OWL oyuncularının favorileri arasına geldi. Bu da kendi 4-0’lık galibiyetini bir araya getirdi. Los Angeles Gladiators, unkertown’da rakiplerini alt etmek için sıkı bir mücadele kurdular ancak kazanmak için yemin etmiş gibi oynayan Seul Dynasty ekibinin ve ligin MVP’si Kim “Fleta” Byung-sun Widowmaker seçimi ile rakibine galibiyet kapısını kapattı.

Bu durum fazla sürpriz değil. Koreli espor altyapısı yıllarca Legends of Legends gibi oyunlarda dünyaya egemen oldu. Ve Batılı takımlar OW’nin piyasaya sürülmesinde ufak bir rolü olmasına rağmen, Kore hakimiyeti o zamandan beri oyunda bir kural haline geldi. Kore’nin espor hakimiyeti şimdilerde Overwatch’da esiyor.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor