Connect with us

LoL

League of Legends’ta Sona ve Soraka’ya düzenleme

Bakalım dengeler değişecek mi?

sona ve soraka

Riot Games oyunun mevcut yapısındaki dengesizlikleri giderme çalışmaları kapsamında Sona ve Soraka’ya da bazı düzenlemeler getirdi.

Destek sınıfı şampiyonları olan Sona ve Soraka‘nın son günlerde farklı pozisyonlarda da oynanarak özellikle rekabetçi maçlarda çeşitli dengesizliklere yol açıyorlardı. Bu durumu gözden kaçırmayan Riot Games yaması ile birlikte bu şampiyonları yakın takibe aldı.

Sona üzerinde yapılan değişikliklerde artan mana maliyetleri göze çarpıyor. Temel yeteneklerinin hepsinde artan mana maliyetleri yüzünden Sona’nın yeteneklerini peşi sıra kullanması artık zor görünüyor.

Soraka ise Q yeteneğine gelen buff ve W yeteneğinin yeni pasifi çerçevesinde dengelemeler almış durumda. Şampiyonun Q yeteneğinin ise mana maliyeti önemli ölçüde artmış durumda. Eski yamada yüzde 56.74‘lük bir kazanma oranına sahip olan şampiyonu bakalım bu değişiklikler ile nasıl bir konuma gelecek?

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL