Connect with us

Espor

LEC 2022 Yaz Mevsimi 1.hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC’de süper hafta karşılaşmaları dün akşam oynanan beş maç ile sonlandı

LEC 2022 Yaz Mevsimi 1.hafta mücadeleleri tamamlandı

LEC 2022 Yaz Mevsimi’nde ilk haftanın sonuna gelindi. Süper hafta olarak oynanan 1.hafta mücadelelerinin sonucunda son şampiyon G2 Esports 3G 0M ile ligin zirvesinde yer aldı. Haftayı kayıpsız kapatan G2 ekibi yaz mevsiminin favorilerinden biri olduğunu hatırlattı. Öte yandan diğer temsilcilerimiz Nisqy ve Armut’un formasını giydiği MAD Lions, haftanın kapanış mücadelesinde Rogue’a mağlup oldu.

LEC 2022 Yaz Mevsimi 1.hafta 3.gün sonuçları

  • Misfits Gaming 0 — 1 Astralis
  • Team Vitality 1 — 0 Team BDS
  • SK Gaming 0 — 1 Fnatic
  • G2 Esports 0 — 1 Excel
  • Rogue 1 — 0 MAD Lions

Misfits Gaming kadro kalitesine göre beklentilerin çok altında performans göstererek haftayı galibiyet alamadan kapattı. Team BDS ise önce yakın rakibi SK Gaming, ardından VIT ve Astralis’e yenilerek ligin dibine yerleşti. G2 Esports ligin formda takımlarından Excel karşısında önemli bir galibiyet alarak ilk haftayı lider tamamladı. Fnatic ise Excel karşısında aldığı mağlubiyeti üçüncü günde SK Gaming galibiyetiyle telafi etti.

İlk haftanın sonucunda toplamda beş takım 2G 1M ile ikinci sırayı paylaşıyor. Orta sıra takımlar arasındaki güç farkının azalması sayesinde yaz mevsiminde çok daha yoğun bir playoff mücadelesi göreceğiz. Misfits Gaming ve Team BDS ise söz konusu mücaleden uzak kalacak gibi görünüyor. G2 Esports ekibi şampiyonluğun bir numaralı favorisi olarak görülürken MAD, Fnatic ve Rogue onların hemen arkasında olacak. LEC 2022 Yaz Mevsimi‘nde 1. hafta mücadelelerinin tamamlanmasıyla birlikte oluşan puan durumu şu şekilde:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor