Connect with us

Espor

LEC fiziksel arenaya geri dönüyor!

Takımlar LEC için sahneye geliyor!

LEC fiziksel

League of Legends European Championship veya kısaca LEC fiziksel olarak stüdyoya dönüşünü sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ile resmen duyurdu.

Geçtiğimiz pandemi sürecinin espor sektörüne etkilerinden biri de fiziksel turnuvaların yapılamaması oldu. Sağlık koşulları göz önünde bulundurularak espor turnuvalarının fiziksel formatta yapılamamasına karar verilmişti. Normal hayata dönüşün yavaş yavaş başlaması ile birlikte bu konuda da gelişmeler yaşandı. LEC yani League of Legends European Championship karşılaşmaları kısmen de olsa artık fiziksel olarak oynanacak.

League of Legends European Championship veya kısa adı ile LEC, LoL espor takipçilerini en çok heyecanlandıran arenalardan biri. Hal böyle olunca bu mücadeleleri fiziksel ortamda görmek de pek çok espor hayranının dileği. Bugün paylaştıkları haberle LEC yetkilileri bu dileği gerçekleştirmeye geliyor. Her ne kadar tamamen normale dönülmemiş olsa da bu haber hayranları oldukça sevindirecektir. İşte bu karar hakkındaki detaylar:

LEC fiziksel

“Bu cuma itibarı ile takımları 1. ve 5. maçlar için LEC ana sahnesinde karşılayacağımızı açıklamaktan memnuniyet duyuyoruz. Oyuncuların, takımların ve çalışanlarımızın sağlığı her zaman bir numaralı önceliğimiz olacaktır. Berlin’de güncel COVID-19 durumu hakkında ilgili otoriteler ile yaptığımız görüşmeler sonucunda artık takımları stüdyoya adım adım tekrardan almanın güvenli olduğunu düşünüyoruz. Her zamanki gibi COVID-19 şartlarını değerlendirmeye ve topluluğu, stüdyonun hayranlar ve medya için ne zaman açıldığı konusunda bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor