Connect with us

Espor

League of Legends 10. Yılına özel topluluk turnuvaları başlatıyor!

LoL 10. Yılına özel 100.000 TL ve yüzlerce Usta İşi Sandık Seti’nden oluşan ödül havuzuna sahip topluluk turnuvaları başlatıyor!

özel topluluk turnuvaları

Milyonlarca aktif oyuncuya sahip bilgisayar oyunu League of Legends 10. Yılına özel topluluk turnuvaları başlatıyor. Toplam 100.000 TL ve yüzlerce Usta İşi Sandık Seti’nden oluşan ödül havuzuna sahip turnuvaya katılmak için yerini almayı unutma, işte tüm detaylar!

Takımları hızlıca toplayın ve 24 Eylül – 16 Ekim tarihleri arasında haftasonları gerçekleşecek 128 slotlu 4 ayrı turnuvada takımınızla beraber kıyasıya mücadele edin, büyük ödül havuzundan pay kapın!

Turnuvaya kayıt olmak için buraya tıklayabilirsiniz!

Özel topluluk turnuvaları ödülleri Trendyol Cüzdan kodu olarak verilecek, bu yüzden bir Trendyol hesabına sahip olman gerekiyor. Turnuva sonunda turnuva yetkilileri tarafına ulaşacak ve bilgi verecek. Hediye kodun turnuvanın sonlanmasının ardından 30 gün içerisinde sana ulaştırılacak. Verilen kodu Trendyol cüzdan hesabına girerek aktifleştirebileceksin. Ödüller yalnızca Türkiye için geçerlidir.

Turnuva Formatı

Kayıtların tamamlanmasının ardından takımlar tek bir turnuva ağacına yerleştirilecek. Karşılaşmalar yarı finale kadar tek maç üzerinden, yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları ise 3 maç üzerinden olacak. Her turnuva 2 gün sürecek. Turnuvaların ilk gününde yarı finale kadar (son 4 takım) turnuva ağacında ilerlenecek, ikinci günde yarı final, final ve 3.lük karşılaşmaları oynanacak.

özel topluluk turnuvaları kuralları
 • Karşılaşmalar her gün için saat 12.00’de başlayacak. 5 dakika teşrif süresi vardır.
 • Kayıtların kapanmasının ardından oyuncu değişikliği yapılamayacak.
 • Turnuvaya katılım için oyuncuların en az 30 lvl League of Legends hesabı ve hesap içerisinde en az 20 şampiyona sahip olmaları gerek. Turnuva Türkiye sunucusunda oynanacaktır.
 • Takımlar en fazla 1 yedek oyuncu dahil edebilir.
 • Turnuva resmi League of Legends Türkiye Discord sunucusunda gerçekleştirilecek. Bu nedenle tüm takım üyelerinin sunucuda bulunması zorunlu. Sunucuda bulunmayan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek. (https://discord.gg/lolturkiye)
 • Turnuva kayıt formu takım kaptanı tarafından doldurulacak, eksik ya da hatalı kayıt nedeniyle turnuvaya katılamama durumundan takımların kendileri sorumlu olacak.
 • Takımların turnuvaya dahil olabilmesi için, takım kaptanlarının Discord sunucusunda bulunan #turnuva-kayıt-teyit kanalı üzerinden, yine Discord sunucusunda belirtilen format ile teyit yaptırması zorunludur. Teyit edilmeyen takımlar turnuvada yer alamayacak.
 • Teyit işlemini tamamlayan ilk 128 takım sıra ile turnuvaya dahil edilecek. 16 takım yedek olarak alınacaktır.
 • Uygunsuz takım adlarıyla kayıt olan takımlar turnuvaya dahil edilmeyecek.
 • Turnuva ağacı rastgele oluşturulacak ve turnuvadan önce resmi League of Legends Türkiye Discord sunucusundan paylaşılacak.
 • Karşılaşmalar özel oyun oluşturularak “Turnuva Çekiliş Modu” üzerinden oynanacak. Turnuva ağacında eşleşmede üstte olan takımın kaptanı eşleştiği takımın kaptanını lobiye davet edecektir. Üstte olan takım mavi, altta olan takım kırmızı tarafa geçecektir.
 • Üç karşılaşma üzerinden oynanacak serilerde turnuva ağacında üstte olan takım ilk karşılaşmada mavi, ikinci karşılaşmada kırmızı, üçüncü karşılaşmada yine mavi tarafa geçecektir.
 • Takımların karşılaşma esnasında toplamda 5 dakika duraklatma hakkı olacak.
 • Turnuva karşılaşmaları esnasında, lobide ya da oyun sonu ekranında rakip takımla karşı küfür, hakaret ve sataşma amaçlı iletişime geçmek diskalifiye sebebidir. Şikayetçi takımın ekran görüntüsü ile birlikte turnuva yetkililerine ulaşması gerekmektedir. Şikayet konusunun kural ihlali olup olmadığının değerlendirilmesi turnuva yöneticilerinin inisiyatifindedir.
 • Turnuvaya 2022 yılı içerisinde Şampiyonluk Ligi’nde 5 veya daha fazla karşılaşmaya çıkmış oyuncular katılamaz. 4 veya daha az karşılaşmada oynamış aktif sözleşmesi bulunan oyuncuların takımları turnuva gününden en az 3 gün önce Lig Yönetimi’ne katılma talebini bildirip izin almak ve ardından turnuva yetkililerine haber vermek zorundadır.
League of Legends 10. Yılına özel topluluk turnuvaları başlatıyor!
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor