Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

MAJ3R, profesyonel Counter-Strike kariyerini noktaladı! Dünden bugüne MAJ3R

MAJ3R’in Counter-Strike kariyerinin başlangıcı ve bitişine göz atıyoruz.

MAJ3R, profesyonel Counter-Strike kariyerini noktaladı! Dünden bugüne MAJ3R

2006 senesinde Counter-Strike serüvenine başlayan MAJ3R, 2011 yılında kariyerine bir süre ara vermiş ardından 2013 senesinde CS:GO ile kariyerine devam etmişti. 2013’ün sonlarına doğru WARMAKER ekibinden ayrılan MAJ3R, Türk milli takımı ile ilk maçına çıktı ve burada Türk CS:GO oyuncuları ile tanıştı. Kariyerinin devamında Millenium Gaming ile Gamers Assembly 2016 şampiyonu olmayı başardı.

MAJ3R ve efsane Space Soldiers dönemi

Space Soldiers tarafından 2016 yılının kasım ayında deneme amacı ile kadroya dahil edilen MAJ3R, deneme sürecini Şubat 2017 itibarıyla başarıyla sonuçlandırdı ve Space Soldiers’la bir sözleşme imzalamasıyla aslında çoğumuzun daha yakından bildiği o efsane dönem başlamış oldu. Space Soldiers ekibinde takım kaptanlığını üstlenen MAJ3R, takımı ile birlikte WESG 2016 Orta Doğu-Afrika, 2016 Dünya Şampiyonası, 4Gamers OMEN CS:GO Masters, GeForce Cup 2017, ESEA Season 25: Global Challenge, Europe Minor Championship-Boston 2018, GG:Origin ve son olarak da DreamHack Open Austin 2018 gibi birçok önemli turnuvada ülkemizi gururla temsil etti.

Space Soldiers’ın dağılması ve Turkey5/Sangal Esports dönemi

Space Soldiers’ın dağılmasından sonra 2019 Nisan ayında Team LDLC’ya katılan MAJ3R, 2020 başlarında Turkey5 ismi ile kurulan ekip ile tekrar Türkiye Counter-Strike arasına dönmüş oldu.

Nisan ayının sonlarına kadar beraber mücadele eden Turkey5 ekibi artık Sangal Esports bünyesi altında mücadele etmeye devam edecekti. Sangal Esports ile bir buçuk yıl kadar bir süre geçiren MAJ3R ve ekibi, geçtiğimiz sene Ekim ayında aldıkları karar ile CS:GO sahnesinden VALORANT’a geçmeye karar verdi.

Digital Athletics ile VALORANT’a geçtikten sonra Eternal Fire ile CS:GO’ya dönmesi

2022 senesinin başlarında Digital Athletics ile VALORANT sahnesine katılan MAJ3R, Temmuz ayında kadronun dağılmasının ardından Paz ve Hardstyle ile Türk Süper takımı olan Eternal Fire’a katıldı. Eternal Fire ile 9 turnuvaya katılan MAJ3R, takım ile oyun içinde olan anlaşmazlıklar dolayısı ile olduğu belirtilen sebeplerden ötürü 8 Ekim günü Eternal Fire bünyesinden ayrılmıştı.

Bugün yaptığı açıklama ile profesyonel CS:GO oyunculuğunu bıraktığını açıklayan MAJ3R, şuan için VALORANT’a odaklanmak istediğini ama ilerleyen zamanlarda koç olarak CS:GO kariyerine devam edebileceğini açıkladı.

MAJ3R, Türkiye Counter-Strike’ında hepimiz için çok ayrı bir yeri olan efsaneleşmiş bir oyuncu oldu. Gelecek kariyerinde kendisine başarılar!


İlginizi Çekebilir:

Device Küçük Bir Aradan Sonra Yeniden Astralis’te

CS:GO Journalist ✍️

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive