Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Maniac emekli olduğunu açıkladı

İsviçreli oyuncu kariyerini sonlandırdı.

İsviçreli emektar CS: GO oyuncusu Mathieu “Maniac” Quiquerez, aktif profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Oyuncu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, uzun bir veda metni yayınladı. Counter Strike’a kendisine İngilizce ve Almanca öğrettiği için, birçok kıtaya seyahat imkanı elde etme şansına sahip olduğu için, oyuncusundan analistine, koçundan yöneticisine birçok insanla tanışma fırsatı verdiği için teşekkür etti. 27 yaşındaki Maniac, son 15 aydır Avrupa ekibi LDLC‘nin formasını terletiyordu. Maniac, aktif profesyonel oyunculuk kariyerinin son maçına 4 Mayıs 2018 günü Kazakistan temsilcisi AVANGAR karşısında çıktı. 3 haritalık seride 30 öldürme 49 ölümlük bir performans sergileyen oyuncu, beklenenin altında bir performansa imza atmıştı.

Maniac, yaptığı açıklamada tam 18 yıl önce kuzeninin evinde Counter Strike Beta 6.5 ile Counter Strike kariyerine başladığını belirtti. Profesyonel kariyeri boyunca 1.6, Source ve Global Offensive oyunlarında arenalarda yer alan oyuncu, 2012 yılından beri devam ettirdiği kariyerinde LDLC, Titan gibi takımların formasını giymiş ve Team EnVyUs‘ta da koçluk görevinde bulunmuştu.

Maniac: “Bu çok duygusal ve iyi düşünülmüş bir karar.”

Maniac: “Bugün CS: GO kariyerimden emekli olarak hayatımın bir bölümünü sona erdirdim. Bu benim için çok duygusal ve iyi düşünülmüş bir karar ve bu karar dolayısıyla kendimi oldukça huzur içerisinde hissediyorum. İlk önce son 15 ayımı birlikte geçirdiğim LDLC’ye ve takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Bu organizasyonu temsil etmek her zaman bir onurdu ve öyle de kalacak. Yaklaşık 18 yıl önce kuzenimin evinde CS 6.5 Beta ile oyunla tanıştım. 13 yaşımdayken 250 kiloluk CRT monitörümle ilk LAN turnuvama katıldım. Esporun bana kattıklarını açıklamak zor fakat deneyeceğim. Counter Strike’a bana İngilizce ve Almanca öğrettiği için teşekkür ederim. Counter Strike’a bana Dünya’yı dolaştırdığı için teşekkür ederim. Counter Strike’a bana birçok olağanüstü insanla tanışma fırsatı verdiği için teşekkür ederim.”

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive