Connect with us

Espor

Maple önümüzdeki sezon TSM’e transfer olabilir

Tecrübeli orta koridor oyuncusu yaz mevsiminde TSM forması giyebilir

Maple önümüzdeki sezon TSM'e transfer olabilir

Son günlerde medyada çıkan söylentilere göre tecrübeli orta koridor oyuncusu Maple, LCS 2022 Bahar Mevsimi’nde TSM FTX forması giyebilir. Bahar mevsimi öncesinde yaptığı transferlerden beklediğini alamayarak organizasyon tarihinde ilk kez playoff dışında kalan TSM ekibi kadrosunu yenilemek istiyor. Mart ayında genç oyuncu Zhu ”Keaiduo” Xiong ile yollarını ayıran TSM orta koridor için Huang ”Maple” Yi-Tang ile anlaşmak üzere.

TSM ekibi başlangıç kadrosunu yeniliyor

Geçtiğimiz aylarda TSM CEO’su Reginald‘ın açıklamasına göre organizasyon, bahar mevsiminde mücadele eden kadrosunu kurmak için yaklaşık 5 milyon dolar harcadı. TSM tarihinin en kötü normal sezon performansını sergileyen beşli yaz mevsimi öncesi dağıtılacak. 23 yaşındaki eski Estral Esports destek oyuncusu Choi ”Mia” Sang’in de Shenyi‘nin yerini alması bekleniyor.

Maple Kuzey Amerika’da kendini yeniden bulabilir

Son olarak Çin ligi LPL takımlarından Anyone’s Legends forması giyen Maple, normal sezonu takımıyla birlikte 13. sırada tamamlamış ve playoff aşamasına yükselememişti. Bir önceki sene PSG Talon ile hem MSI hem de Worlds’e katılmayı başaran Maple takımının olağanüstü başarısında önemli faktörlerden biri olmuştu. Kuzey Amerika ligi LCS‘de diğer bölgelere kıyasla daha dar bir orta koridor oyuncu havuzu olduğu düşünüldüğünde Maple yeniden eski günlerine dönebilir.

Flash Wolves döneminden akıllarda yer edinen Maple, Karsa, Kramer ve SwordArt‘lı kadroyla uluslararası turnuvalarda büyük takımların belası olmuş, Tayvan ligi LMS’i yıllarca domine etmişti. 2018-2020 yılları arasında LPL‘de Suning ve LNG Esports forması giyen Maple 2021 yılının bahar mevsiminde PCS bölgesi takımlarından PSG Talon’a transfer olmuştu. Çoğunluğu çaylak oyunculardan oluşan PSG Talon MSI 2021‘de yarı finale yükselmiş ve herkesin takdirini toplamayı başarmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor