Connect with us

Espor

Meteos Yeni Rünler Hakkında Konuştu

Cloud9 ile oynadığı bir dönem dünyanın en iyi ormancıları arasında gösterilen ve imza şampiyonu haline gelen Elise ile harikalar yaratan William “Meteos” Hartman, yeni rünler hakkındaki görüşlerini açıkladı. Bilindiği üzere League of Legends sahnesinde yapılan değişiklikler, normal oyuncular tarafından denenip belirli şekillerde uygulansa da metaya yön veren, genel oyuncu kitlesinin seçimlerine büyük etkisi olan yine profesyonel oyuncuların seçimleri. Bu anlamda Meteos’un söylediklerinin epey önemli olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Hatırlayacağınız üzere League of Legends masteries ve runes adı altında iki başlık ile oyuncuların tercihlerine göre belirli özellikler seçebilmelerine olanak tanıyordu. Son dönemde bu sistemi kaldıran ve sadece rün sayfaları ile oyunculara farklı özellikler sunan yetkililer, oyunun mekanikleri ve öne çıkan şampiyonları da böylece değiştirmiş oldular. Meteos’un da bu konuda söyleyecekleri var.

Şampiyon rünü değil, rün şampiyonu belirliyor

Blitz Esports LoL kanalına önemli açıklamalarda bulunan Meteos, yeni rün sistemi hakkındaki endişelerini paylaştı. Yeni rünlere dair en büyük endişesinin oynamak istenen şampiyona uygun rünler seçmek yerine, rünlere uygun şampiyon seçmek olduğunu belirten tanınmış isim, yeni rünlerin oyunda ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunu böyle anlatıyor.

Şampiyona uygun rünler seçmek yerine, rüne uygun şampiyon seçmeye çalışıyormuşuz gibi…

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor