Connect with us

Espor

MSI 2022 finalinin adı T1 vs Royal Never Give Up!

Son MSI şampiyonu RNG finalde T1 karşısına çıkacak

MSI 2022 finalinin adı T1 vs Royal Never Give Up!

MSI 2022 yarı finalinde Avrupa ligi LEC temsilcisi G2 Esports’u 3-0 süpürerek mağlup eden T1, büyük finalde son şampiyon Royal Never Give Up‘ın rakibi oldu. Dün Evil Geniuses karşısında maç kaybetmeden galip gelen Çin temsilcisi bugün T1 vs G2 serisinden gelecek rakibini bekliyordu. Nispeten daha çekişmeli geçmesi beklenen T1 vs G2 serisi Kore temsilcisinin dominant performansıyla tamamlandı.

https://twitter.com/LoLespor/status/1530508574664933376

T1 vs G2 Esports

Rumble aşamasında birbirlerine karşı galip gelen iki takım arasında 2019 MSI turnuvasından bu yana gelen bir çekişme söz konusuydu. Yarı finalde T1’ı mağlup ederek finale yükselen G2, Team Liquid’i mağlup ederek turnuvada kupaya uzanmıştı. Aradan geçen üç yıllık sürede T1 ekibi Faker etrafında genç oyuncularla kadrosunu yeniledi ve intikamını aldı.

Serinin ilk maçında orta koridor Tristana seçimiyle rakibini şaşırtan T1, üst koridorda Gwen ile aldığı avantajı harita üzerine yayarak maçı kolayca kapattı. İkinci maçta direnç göstermeyi başaran G2 ekibi her ne kadar oyunun bazı bölümlerinde öne geçse de T1’ın kusursuz makro stratejisini alt edemedi. Üçüncü maçta ise G2 mental olarak dağıldığını belli etti ve T1 final biletini zorlanmadan kaptı.

T1 ile Royal Never Give Up arasında oynanacak büyük final serisi yarın saat 11:00‘da başlayacak. Final maçlarını Lolespor’un resmi YouTube kanalı üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor