Connect with us

Espor

MSI 2022 yarı final eşleşmeleri belli oldu

Rumble aşamasının tamamlanmasıyla birlikte yarı final eşleşmeleri belirlendi

MSI 2022 yarı final eşleşmeleri belli oldu

MSI 2022’de rumble aşamasının tamamlanmasıyla birlikte yarı final eşleşmeleri belli oldu. 8G2M ile rumble aşamasında liderlik koltuğuna oturan son MSI şampiyonu Royal Never Give Up, rakip seçme hakkından yararlanarak yarı finalde karşısına Evil Geniuses’ı aldı. Öte yandan LCK temsilcisi T1, 2019 yılında final rövanşı niteliğinde olacak yarı final serisinde G2 Esports ile karşılaşacak. Yarı final mücadeleleri 27-28 Mayıs tarihlerinde saat 11:00’da başlayacak.

https://twitter.com/LoLespor/status/1529109387645788160?cxt=HHwWgIC9ld64vrgqAAAA

MSI 2022 rumble aşaması sıralamaları

  1. Royal Never Give UP
  2. T1
  3. G2 Esports
  4. Evil Geniuses
  5. PSG Talon
  6. Saigon Buffalo

Rumble aşamasını üst üste dört galibiyetle başlayan Avrupa ligi LEC temsilcisi G2 Esports, son altı maçının beşini kaybederek ilk ikide bitirme şansını kaybetti. Öte yandan Evil Geniuses grup aşamasının aksine performansını ciddi şekilde arttırarak üçüncülük iddiasını son maça kadar sürdürdü. PSG Talon ve Saigon Buffalo ise bazı takımlara sıkıntı çıkarsa da eleme aşamasına yükselemedi.

T1 ekibi rumble aşamasının kapanış maçında Royal Never Give Up’ı yense de dördüncü günde Evil Geniuses karşısında aldıkları mağlubiyet onları liderlikten etti. RNG ise EG, PSG ve Saigon Buffalo karşısında süprize izin vermeyerek eşitlik bozma mücadelesi oynamadan liderliği aldı. Yarı finalde Evil Geniuses ile karşılaşacak RNG için final yolu açık görünüyor. Öte yandan G2 Esports son günlerde gösterdiği kötü performans sebebiyle T1 karşısında favori olamayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor