Connect with us

Espor

Premier Küresel Açık Beta 25 Nisan’da başlıyor!

Profesyonelliğe giden yolda basamak olacak olan mod, 25 Nisan’da küresel açık beta’ya gelecek.

Premier

Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu kitlesi bulunan Valorant’a gelen yeni özellik geçtiğimiz ay tanıtılmıştı. Premier oyun modu Ekim 2022’de Brezilya’da alfa sürümünde yer almıştı. Oyun modu, oyuncuların takımlarını oluşturarak kısım boyunca seçilen haritalarda haftalık karşılaşmalarda mücadele edilmesini sağlayacak. Karşılaşmaları kazandıkça, takımlar bir playoff turnuvasına katılabilecek. Genel beceri seviyelerindeki takımlar arasında bir rekabet olacak.

Premier modu Küresel Açık Beta’ya geliyor

Profesyonelliğe giden yolda basamak olacak olan mod, 25 Nisan’da küresel açık beta’ya gelecek. Bununla birlikte modun baş yapımcısı Laura La Vito, yayımlanacak olan modda bir çok sorun olabileceğinin farkında olduklarını ve bununla ilgili olarak sitelerinde bir SSS bölümü hazırladıklarını söyledi. Tanıtım videosunda anlatıldığına göre Beta üç evreden oluşacak. Bunlar Kayıt, Mücadele ve Turnuva evreleri olacak. Oyun modunda oynamak için gerekli olan ise üç koşul var. SMS doğrulamanız, oyunda bir dereceye yerleştirilmiş olmanız ve bir takımınızın olması gerekiyor.

Bir takımda 5 ya da 7 oyuncu olacak. Kendi takımınızı oluşturabilir ya da bir takıma katılabilirsiniz. Takım kurulduktan sonra takım kaptanı takımı kaydedecek ve oynamak için bir bölge seçecek. Takımlar her hafta en fazla 2 karşılaşma oynayabilecek ve her karşılaşmada Premier skoru kazanacak. Playoff turnuvasına katılmaya da bu Premier Skoruna göre hak kazanacaklar.

Sonrasında ise tıpkı profesyonel arenada oynanan maçlar gibi harita seçme ve yasaklama sistemi ile başlayacak. Tüm karşılaşmaları kazanan takım şampiyon olacak. Kaybederseniz ise bir Teselli Grubu bulunuyor. Bu grup ile birlikte kaybedenler üçüncülük için mücadele edebilecekler.

Premier’in bir sonraki evresi Temmuz’da başlayacak ve Ağustos 2023’teki VCT Champions’dan sonra tam sürümü ile oyunda olacak.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

VALORANT’a takım tabanlı rekabetçi sistemi Premier geliyor

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor