Connect with us

Espor

Türk oyun sektöründe bir ilk: Türk Oyun Müzesi

Türk Oyun Müzesi adını verdikleri proje tanıtıldı ve süreç hakkında bilgiler verildi.

Türk Oyun Müzesi

Atarita markası, Türk oyun sektörüne yenilik getiren önemli bir projeye imza attı. Türk Oyun Müzesi adını verdikleri proje tanıtıldı ve süreç hakkında bilgiler verildi. Oyun basınında önemli bir yere sahip olan marka, oyun sektörü için attıkları adımları paylaştı.

Türk Oyun Müzesi, Türk oyun geliştiricileri ve oyuncular için tasarlanacak bir bilgi hazinesi olacak. Müze içerisinde alanında iyi geliştiriciler ve uzmanlar tarafından oluşturulan içerikler ve Atarita markasına ait özel bilgiler ve içerikler barındıracak. Atarita internet sitesinde yayımlanacak olan bu dijital proje, oyun şirketleri, içerik üreticileri ve oyuncuların içeriklerine de yer verecek.

Aynı zamanda eğlenceli bir içeriğe de sahip olacağı eklenerek içinde oyunlar hakkında daha önce duyulmayan bilgiler ve maceralar da ekleneceği söylendi. Bununla birlikte Atarita, Türk oyun sektörünü bu projeye destek olması için davet etti ve iletişim bilgilerini paylaştı.

Atarita, Türk Oyun Müzesi için geliştirmelerine devam ediyor

Türk oyun sektörünün yardım ve desteklerini bekleyen marka, çıkış tarihiyle ilgili de ayrıca bilgiler verdi. Kesin olarak bir tarih verilmese de sürecin aylar sürebileceğini ve yayımlandığında en iyi şeklinde olmasını istediklerini söylediler. Ekipleri ile sıkı bi şekilde çalıştıklarını da ekledi.

Türk oyun sektörü için önemli bir adım olan bu müze projesi merakla bekleniyor ve şimdiden bir çok şirket ve geliştirici tarafından destek aldı.


İlginizi Çekebilir:

Yerli mobil oyun şirketi Vertigo Games’in yapay zeka odaklı iş ilanı dikkat çekiyor

Stratera Games’in yeni oyunu Cardboard Town Steam’deki yerini aldı

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor