Connect with us

PUBG

“PUBG ölü oyun” diyenler burada mı? Rakamlar öyle demiyor!

PUBG’nin son turnuvasından sonra “ölü oyun” tartışması yeniden alevlendi.

Bir döneme damga vuran ancak Fortnite’ın önlenemez çıkışından sonra adından fazla söz edilmeyen PUBG, son turnuvasındaki izlenme rakamlarıyla bir tartışmayı alevlendirdi; “PUBG gerçekten ölü oyun mu?”

PUBG Nations Cup izlenme sayılarına bakınca aslında bunu söyleyenler iyi bir cevap almış oluyorlar. Turnuvanın finali birçok canlı yayın platformunda 150 bin üzeri izleyici sayısına ulaştı. Bu da PUBG’nin önemli turnuvalarının hala takip edildiğini ve ilgilenen önemli bir kitle olduğunu gösteriyor. Aslında aynı durumdan CS: GO’da muzdarip. Oyun genel olarak çok fazla konuşulmasa da Major turnuvaları hala anlık bir milyondan fazla izleyiciye ulaşıyor.

PUBG firmalara yön verdi!

Aslında oyunların oyuncu sayılarının azalmasının yegane temeli çok fazla çeşitlilik olması. PUBG, H1Z1’in alternatifi olarak ilk çıktığı zaman gelişmiş bir oyun olarak tek kendisi vardı. Ancak daha sonra büyük reklam kampanyalarıyla Fortnite, Apex Legends ve CoD gibi hayatta kalma oyunları piyasaya çıktı. Bu da PUBG’nin anlık oyuncu sayısında düşüşe yol açtı. Ancak oyun yine de çok ciddi bir oyuncu sayısına sahip.

Ayrıca PUBG PC’nin yanında mobil dünyanın da bir numaralı oyunu. Anlık olarak aktif 10 milyon kullanıcıya ulaşarak rekor da kırmayı başaran oyun, şu sıralar fazla konuşulmasa da en çok oynanan ve ilgi gören oyunlar arasında yer alıyor.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG