Connect with us

Twitch

Rapçi Soulja Boy, Twitch’i dava etmek ile tehdit etti

Twitch üzerinden banlanan rapçi Soulja Boy, Twitter üzerinden platforma ateş püskürdü.

Rapçi Soulja Boy, Twitch'i dava etmek ile tehdit etti

Özellikle Crank That isimli şarkısı ile genç yaşında dünya çapında bir üne sahip olan 31 yaşındaki rapçi Soulja Boy, popüler canlı yayın platformu Twitch ile arasında geçen olaylar ve ardından yaptığı açıklamalar ile gündemimize geliyor.

Invenglobal’in haberine göre Amerikalı rapçi kısa bir süre içerisinde iki defa banlanmasının ardından Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile canlı yayın platformuna ateş püskürdü.

Attığı ilk Tweet’te “Twitch’in herhangi bir kanıt veya açıklama olmadan seni yasaklayabileceğine inanamıyorum. Bu doğru gelmiyor. Bu insanları dava etmeliyim.” sözlerine yer vererek tepkisini gösteren müzisyen, daha sonra attığı Tweet’te “Hesabımı geri vermezseniz hepinizi mahkemeye vereceğim” dedi ve canlı yayın platformunu etiketledi.

Sinirinin geçmediği belli olan Soulja Boy, attığı Tweet’lerinde devamında paranın kendisine tutabileceği en iyi avukatı tutmak istediğini ve milyonları olduğunu belirtirken, Twitch’e dava açmak istediğini söyleyip, “Hiçbir açıklama yapmadan beni yasakladıklarını ırkçı olduklarını hissediyorum. Buna katlanmayacağım” dedi.

Jahrein’den Soulja Boy Tweet’i

Soulja Boy tarafından atılan Tweet’lere cevap ülkemizden geldi. Özellikle yayıncı Clumsykitty’nin ortaya çıkardığı #TemizTwitch heraketinde öne çıkan isimlerden biri olan Ahmet “Jahrein” Sonuç, rapçi tarafından paylaşılan “Twitch’in CEO’su kim ve bu z***** nerede bulabilirim” Tweet’ine cevap verdi.

Attığı Tweet’te Jahrein, Twitch’in CEO’suna kendisinin de ulaşamadığını dile getirirken, “Ulaşırsan selamımı söyle. Sitede bot satıyorlar, insan dolandırıyorlar, dolandırdıklarını itiraf edip yayın açmaya devam ediyorlar.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

Yayıncı Hasanabi Twitch üzerinden banlandı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch