Connect with us

Twitch

Yayıncı Hasanabi Twitch üzerinden banlandı!

Popüler yayıncının kullandığı kelime banlanmasına yol açtı.

Yayıncı Hasanabi Twitch üzerinden banlandı!

Dünya çapında popüler bir yayıncı olan Hasan Doğan “Hasanabi” Piker, 14 Aralık Salı günü Twitch üzerinden banlandı. Sadece yayın platformu üzerinde 1.6 milyondan daha fazla takipçiye sahip olan Türk asıllı yayıncı, geçtiğimiz dönemde satın aldığı ev ile gündeme gelmişti.

Twitch üzerinden açtığı canlı yayınlarda politik konulara da değinen yayıncı Twitter üzerinden bahsettiğine göre canlı yayın yaptığı sırada beyaz insanları aşağılama amacı ile kullanılan “Cracker” sözcüğünün dile getirdiği için Twitch üzerinden belirli bir süreliğine yasaklandı.

Ülkemizde de geçtiğimiz dönemde Bit olayları ile gündeme gelen canlı yayın platformu Hasanabi’nin neden banlandığına dair bir açıklama yapmazken, yayıncının neden banlandığını açıkladığı Tweet’i kısa süre içerisinde 70 binden daha fazla beğeni aldı.

Yayıncının yasağının ne zaman kalkacağı bilinmezken, hasanthehun hesabı üzerinden paylaşımlar yapan yayıncı kendisi ile karşıt görüşlülere sahip kişilere karşı düşüncelerini paylaşırken, Urban Dictionary üzerinde yer alan bilgilere göre yayıncının dile getirdiği kelime, “fakir” veya “kaba beyaz” anlamında kullanılmakta.


İlginizi Çekebilir:

cNed: “Bu turnuva ‘cNed ve arkadaşları’ olmadığının kanıtı”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch