Connect with us

Twitch

Twitch Recap 2021 nasıl bakılır? Twitch 2021 özeti nasıl alınır?

Platform kullanıcılarına ve yayıncılarına 2021 yılı özetlerini göndermeye başladı.

Twitch Recap 2021 nasıl bakılır? Twitch 2021 özeti nasıl alınır?

2021 yılının sonuna yaklaşmamız ile birlikte Spotify Wrapped, Instagram Hikayeler ve daha birçok çevrim içi platform kullanıcılarının 2021 yılında yaptıklarını çeşitli formatlar ile paylaşmaya başladılar. Ülkemizde son dönemde pek de iyi olmayan bir şekilde gündeme gelen Twitch ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Twitch Recap 2021 adı altında izleyicilerin ve yayıncıların yıl boyunca neler yaptığına dair istatistiklerin yer aldığı özelliği hayata geçirdi.

Platformun izleyiciler için hazırladığı 2021 Recap’inde en çok izlenilen kategori, en çok izlenilen yayıncı, en çok kullanılan ifade ve kazanılan toplam sadakat puanı gibi bilgiler yer alırken, yayıncı tarafında ise yapılan canlı yayın saati, toplam izlenme saati ve daha birçok detay yer aldı.

Twitch Recap 2021 özeti nasıl bakılır?

Platformun izleyicilerine sunduğu bu özellik ise web sayfası veya uygulama üzerinden değil, kullanıcıların platforma kayıt olduğu mail üzerinden iletiliyor. Twitch böyle bir yol izlediği için platformdan mesaj almak istemeyen kişilerin haberi dahi olmuyor.

Twitch, birçok kullanıcısının Recap 2021 özetini alamaması üzerine sosyal medya hesapları üzerinden bu özelliği nasıl kullanabilecekleri konusunda bir mesaj yayınladı. Belirtilene göre kullanıcıların şu adımları izlemesi gerekiyor:

  1. Twitch ayarlarınıza gidin.
  2. Bildirimler sekmesi altındaki “E-Posta üzerinden” sekmesini açın.
  3. Açılan sekme üzerinden isterseniz tüm eposta indirimlerini, isterseniz ise sadece “Pazarlama” epostalarına izin verebilirsiniz.

Twitch Recap 2021 özelliğinin hayata geçirilmesinin ardından oluşan karışıklıklar üzerine bir açıklama daha yayınlayan platform, “Özeti almak için, gönderilmeden önce pazarlama e-postalarını kabul etmeniz gerekiyordu. Maalesef özetleri manuel olarak yeniden gönderemiyoruz. Katıldıysanız, önümüzdeki saatlerde gelen kutunuzu ve spam klasörünüzü kontrol edin!” sözlerine yer verdi.


İlginizi Çekebilir:

Rapçi Soulja Boy, Twitch’i dava etmek ile tehdit etti

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch