Connect with us

Espor

Riot Games, MSI 2022’nin Güney Kore’de düzenleneceğini açıkladı!

MSI 2022 Güney Kore’nin Busan şehrinde düzenlenecek. Turnuva formatı ve detaylar haberimizde!

Riot Games, MSI 2022'nin Güney Kore'de düzenleneceğini açıkladı!

League of Legends espor rekabetinin en büyük iki turnuvasından biri olan MSI (Sezon Ortası Turnuvası), 2022 yılında Güney Kore’nin Busan şehrinde düzenlenecek. Riot Games, birkaç gün önce medyada çıkan sızıntıları doğruladı ve 2015 yılından beri düzenlenen MSI turnuvasının bu yıl Güney Kore’de gerçekleştirileceğini açıkladı. Son büyük turnuvalarını İzlanda’nın Reykjavik şehrinde düzenleme kararı alan Riot Games bu sefer Asya’daki kitlesini memnun eden bir adım attı.

Riot Games tarafından yapılan resmi açıklama şu şekilde:

”Dünyanın en iyi takımları 2022 Sezon Ortası Turnuvası’nda hünerlerini sergilemek için Güney Kore’nin Busan şehrine geliyor.

LoL Esporu’nun küresel rekabet sahnesinin başlangıç ayağı tarihte ilk kez Güney Kore’de gerçekleşecek. 12 bölgesel ligin en iyi takımları özgün karakterlerini ve becerilerini ön plana çıkarmak ve MSI Şampiyonu olmak için 10-29 Mayıs tarihleri arasında mücadele edecek.”

MSI 2022 ne zaman? Turnuvanın formatı ve daha fazlası..

MSI 2022 turnuvası 10-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 10-15 Mayıs arası grup maçları, 18-22 Mayıs tarihleri arası playoff aşaması ve 27-29 Mayıs tarihleri arasında da yarı final-büyük final serileri oynanacak.

12 profesyonel ligin şampiyonları grup aşaması ve eleme aşamasında mücadele edecek. Takımlar kura sonucu her biri dört takımdan oluşan üç farklı gruba dağıtılacak. Grup aşaması mücadeleleri lig usulü olup her takım birbiriyle birer maç oynayacak. Grubu ilk iki sırada bitiren takımlar playoff aşamasına yükselecek. Playoff aşamasında da mücadeleler beş maç üzerinden değil, lig usulü tek bir maç üzerinden oynanacak.

İlk dörde kalan takımlar beş maçlık serilerde kozlarını paylaşacak. Turnuvanın ödül havuzuna dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 2014 ve 2018 Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Güney Kore, MSI 2022’de dünyanın en iyi takımlarını ağırlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor