Connect with us

Espor

Saldırı iddiası ile gündeme gelen Alone, PMPL’de ceza aldı

PUBG Mobile Pro League Türkiye ligi yönetimi oyuncu hakkındaki kararını verdi.

Saldırı iddiası ile gündeme gelen Alone, PMPL'de ceza aldı

S2G Esports PUBG Mobile oyuncularından biri olan Anıl “RipSevinnn” Güven, 13 Nisan Çarşamba gününün akşam saatlerinde yaptığı açıklama ile Surreal Esports PUBG Mobile oyuncusu Berkay “Alone” Alper tarafından saldırıya uğradığını iddia etmişti.

Hızlıca gündeme gelen bu iddianın ardından Berkay “Alone” Alper takımı olan Surreal Esports oldukça uzun bir açıklama yayınlayarak olayı kendi taraflarından anlatmıştı. Adli sürecin devam ettiği olayda ilk karar PUBG Mobile Pro League Türkiye ligi yönetiminden geldi.

Alone bir yıllığına men edildi

PUBG Mobile Espor Türkiye resmi sosyal medya hesapları üzerinden 14 Nisan Perşembe günü akşam saatlerinde yapılan açıklamada, PMPL takımlarından Surreal Esports’un oyuncusunun başka bir oyuncuya yönelik fiziksel şiddet uyguladığı gerekçesiyle, tüm birinci sınıf PUBG Mobile turnuvası maçlarından bir yıllığına men edildiği duyuruldu.

Yayınlanan açıklamada Berkay “Alone” Alper ve Anıl “RipSevinnn” Güven arasında yaşanan olay hakkında lig yönetiminin düşünceleri şöyle ifade edildi:

“Şiddet eylemlerinin espor camiasında yeri yoktur, bunlara karşı toleransımız olmayacaktır ve bu tür gelecek olaylar benzer yasaklarla sonuçlanacaktır. Espor oyuncularını ve hayranlarının, sağlıklarının ve güvenliklerinin bizim için her şeyden önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.”


İlginizi Çekebilir:

S2G Esports oyuncusu RipSevinnn saldırıya uğradığını açıkladı!

Surreal Esports, saldırı iddiaları hakkında bir açıklama yayınladı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor